Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Vypni s FMV: O Mindfulness s paní doktorkou Lenkou Šilerovou

FMV odposlech

FMV VŠE

Osobní rozvoj

Vypni s FMV: O Mindfulness s paní doktorkou Lenkou Šilerovou

Obrázek epizody Vypni s FMV: O Mindfulness s paní doktorkou Lenkou Šilerovou

Poslechněte si podcast

13. 5. 2022

55 min

Mindfulness. Pomíjivý trend? Ezoterický životní přístup? Nebo nutná prevence proti rychlosti dnešní doby?

Ve světě deadlinů, dlouhodobého plánování a neustále reflexe minulých prožitků a vzpomínek občas zapomínáme žít v přítomnosti a to jediné, co nás s ní pojí, je dnešní datum. To ale nijak nechutná, nevypadá a nezní, alespoň do té doby, než vrátíme naše myšlenky do současnosti. Už jenom to nám totiž může pomoci významně zredukovat stres, vylepšit pozornost a naučit se ovládat vlastní emoce.

Hostem dnešního dílu well-beingové série podcastů Vypni s FMV je paní doktorka Lenka Šilerová, coachka a psycholožka působící na Vysoké škole ekonomické v Praze. Spolu s ní se během několika desítek minut dostaneme od buddhistických kořenů principů Mindfulness, přes učebnu VŠE, ve které se tento životní přístup vyučuje až pod strom v českých horách, kde paní doktorce, i přes nepřízeň počasí, benefity cvičení Všímavosti přinesly klid a nadhled nad nepříjemnou situací.

Ověřte si, jestli dokážete i vy být hodinu mentálně přítomní a získejte během ní cenné rady, jak v každodenním shonu vyzrát nad vlastní hlavou!


Zmiňované odkazy:

Zmiňované knižní tituly:

  • Život samá pohroma (John Kabat-Zinn)