Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Magazín Experiment: Chytré drony v akci, novinky v hvězdárně Ondřejov nebo pěstování v měsíční půdě

Magazín Experiment

Český rozhlas

Věda a technika

Magazín Experiment: Chytré drony v akci, novinky v hvězdárně Ondřejov nebo pěstování v měsíční půdě

Obrázek epizody Magazín Experiment: Chytré drony v akci, novinky v hvězdárně Ondřejov nebo pěstování v měsíční půdě

Poslechněte si podcast

14. 5. 2022

22 min

00:00 Témata magazínu.00:54 Drony, které kontrolují elektrické vedení.04:51 Mezinárodní den světla: rozhovor s Michaelem Víchem z laserového centra ELI Beamlines.12:30 Ondřejovská hvězdárna postavila dva nové jedinečné teleskopy.14:50 Čeká nás na podzim další vlna covidu?19:45 I v měsíční půdě lze na Zemi vypěstovat rostliny.

Všechny díly podcastu Magazín Experiment můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.

Popis podcastu

Vědecko-technologický magazín Radiožurnálu. Zabýváme se nejnovějšími vynálezy a zjišťujeme, nad čím bádají nejen čeští vědci. Zajímá nás také zákulisí vědy, jak vlastně žijí lidé, kteří zasvětili život vědě a jak fungují špičkové laboratoře. Nezapomínáme ani na moderní technologie – jaké je čeká budoucnost, jak budou sloužit člověku… nebo to bude jinak?