Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Every Day English – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Programme 6: What did you say your husband does?

Play

Poslechněte si podcast

14. 8. 2019

04:15

Nejpoužívanější idiomy současného anglického jazyka.

O epizodě podcastu

What did you say your husband does again? He's a lecturer at the university. Oh, that's right. How long has he been doing that? Nearly three years now. Before that he was at the technical school. Vocabulary What does your husband do again? - Co že to manžel dělá? (už jsem to slyšel, měl bych to vědět, zopakuj mi to)

Automatický přepis podcastu

Hej to máš blbý si Posloucháte idiomatické konverzační angličtina řadu užitečných a upevnit tak sebedůvěru při malých potkávacích rozhovorech Představte si situaci potkáte se se známou přijde řeč na jeho manžela a vy víte že byste měli vědět co dělat Ale nemůžete si vzpomenout design tascam dr-10l že manžel učí na univerzitě jste věděli Ale zapomněli a tak se hodí otázka What is WindowsWhat this has been Davide Co se to zase říkala že manžel dělá i když ona třeba vůbec nic neříkala A už vůbec ne zase jen mi prostě idiomatická otázka ve smyslu co že to manžel dělá už jste někdy předtím od někoho slyšeli kde dělá a potom padla další otázka Haló mizí Binding ven halogenderivát jak dlouho už tam pracuje Poslechněte si to celé furt že jsem měl jednoho z manželů Čína univerzitě Pomalu už tři roky předtím učil na technice Takže dnes jsme se naučili otázku s pejskem a game to angličany rádi užívají ve smyslu už jsem to slyšel Měl bych vědět Zopakuj mi to prosím Fujitsu bunda z vody DC aspoň den a jak byste se tedy zeptali Můžeš mi připomenout Můžeš mi ještě jednou říct jak se jmenuješ a teď se zeptejte co že to dělá gilligan dirigent zopakujte si tyto otázky pěkně nahlas anglickou intonací What's your name What's your name Can You See The Legend of Dragons Origins What is a Half Men Davidem zapomenout jméno je nepříjemné a tak je vždycky dobré připojit slůvko Sorry Zeptejte se mě Jak že se to jmenuje už jsem se představila mnohokrát a tak přidejte slůvko Sorry jako že se za svou zapomnětlivost Omlouvám se What's in my Gang Story a tím končí 6. lekce na závěr si celý dnešní Dialog Poslechněte ještě jednou nelituješ na teplotu na slyšenou příště se zase Těšínská