Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Every Day English – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Programme: 4 - This computer's really playing up!

Play

Poslechněte si podcast

16. 8. 2019

03:51

Nejpoužívanější idiomy současného anglického jazyka.

O epizodě podcastu

This computer's really playing up today. What's the problem? Well, I keep losing stuff that I've saved. Have a word with Marc. He's a real computer whizz. He'll sort it out. Vocabulary a computer whizz - počítačový genius sort something out - vyřešit He keeps loosing. - Ztrácí se mu (pořád, opakovaně).

Automatický přepis podcastu

Hej to v nich líbí si Vítejte při poslechu kurzu v britské idiomatické angličtiny Everyday English ve kterém se věnujeme jednoduché nezávazné konverzaci a dnes se Paul v práci rozčiluje nad počítačem a naštěstí se pomůže poradit s mákem má totiž počítačům rozumí a nejen to on je totiž počítačový Újezd Win32 Computer Press co je míněno jako poklona a computer was se dokáže poradit s každým problémem samozřejmě na počítači Hey Siri Open YouTubea s tím má problém What's the problem to právě nevím jenom víš že se mu ztrácí dokumenty které podle něj uložil a chybím Stodal sejít a chybí leasing stav Drive Safe to neříká přímo dokumenty ale užívá užitečné slovíčko které se dá leccos zahrnout I keep seeing stav stav může být prakticky cokoliv od dokumentů přes jakékoliv zboží po abstraktní pojmy něco jako české věc ale ještě trochu víc takže po si neví rady a kolegyně mu radí aby se promluvil s mákem a bobák nebo budeš mít moc protože moc je na tohle skvělý a určitě přijde na to v čem je chyba u Sušicehe Will Shoot it out a vyčítat takže mu Doslova a do písmene rozumíte teď si dnešní užitečné výrazy nahlas opakujte a napodobuje přitom i intonaci this Computer display not display notmagazín 110 Ahoj Na Cikánce uvidím no sequence with another Computer When I Wake Up music Stars pořád něco ztrácím a ty místo toho se jí když chceme vyjádřit že se něco opakovaně děje jako třeba že pořád hledám telefon nebo že tam pořád volám tak se hodí šikovné sloveso Should I keep looking for iPhone odtrhněte si rozhovor ještě jednou Vy jste zvyklí na predaj moc to problém a Kissing Stavte se na to moc těším