Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Every Day English – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Programme 24: Are you OK to talk? (phone)

Play

Poslechněte si podcast

27. 7. 2019

04:27

Nejpoužívanější idiomy současného anglického jazyka.

O epizodě podcastu

Hello, Marketing. Oh. Hi John, it's Vicky. Are you OK to talk? Yes, of course. I thought you might call. Do you want to know about tomorrow's launch? Yeah. I just wondered how it's all going. Vocabulary Are you ok to talk? - Můžeš mluvit? I just wondered. - Zajímalo by mě. How is it going? - Jak to jde?

Automatický přepis podcastu

Připomeň mi vynést připraveni na další obraty každodenní hovorové angličtiny stačí pár minut soustředění a můžete si obohatit slovní zásobu od dalších pár idiomatický zprávy k tentokrát telefonických helxine Jedná se o služební hovor a tak se John nepředstavil jménem ale představil oddělení ve kterém pracuje Hellboy in hell March On pracuje v oddělení marketingu A telefon zvedl S pozdravem HalloweenAlan Walker Sing John a Viki se dobře znají oslavují s křestním jménem tón rozhovoru je přátelský jazyk uvolněný v češtině by si tykali Wiki chce s Johnem něco probrat a na úvod se slušně ptá jestli může John mluvit vzpomínáte si jak se zeptat jednu fráze byste už měli umět jestli nám to tak a dnes se naučíte druhou jednodušší a je velkej cucák I am excited fuk John může mluvit on v podstatě čekal že by ti zavolá protože na zítra je plánovaný Launch chilli firma ve které Oba pracují začne zítra zavádět na trh nový výrobek oddělení marketingu na tom pracuje a Viki s tím má patrně také co dočinění John se jí zeptal životného A co more už se zeptat jestli je všechno v pořádku jak to jde How to SUM Calvin zajímají v jakém je to stádiu Ale ne že by John A kontroloval a ptá se neformálně přátelsky pozorně poslouchejte pak se to procvičíme Helenko takže volám někomu kdo by právě nemusel mít čas vybavování a tak se ho zeptáte jestli může mluvit hokej.sk andílci co co já můžu mluvit a tak vám dám další úkol Zkus to opakovat hned dva obrazy najednou za prvé řekněte anglicky Zajímalo by mě Což je šikovná a často užívá fráze a zadruhé Připojte že by vás zajímalo jak to pokračuje Jak to jde I was Just wondering how to get on Well so Far ale uvidíme jak pozorně poslouchat a tuhle větu jsme sice neopakovaly ale už jste slyšeli dvakrát jak byste řekli Myslel jsem že zavoláš a kluky Michael pět jednoduchých slovíček Poslechněte si rozhovor do třetice a pak si ho zkuste převyprávět Hele moc zmocněnec na rozloučenou