Najděte si:

Every Day English – Angličtina Youradio Talk

Programme 19: I've double-booked myself.

94

Nejpoužívanější idiomy současného anglického jazyka.

Programme 19: I've double-booked myself.

Abstrakt

Jane, I'm so sorry, but I can't come this Friday. Oh, pity. I wanted you to meet my brother. Yeah, I'm afraid I've double-booked myself. I'd already arranged to meet a friend for dinner. Oh well, another time. Vocabulary I'm sorry. - Je mi líto, bohužel. I'm afraid. - Bohužel. to double-book - domluvit dvě věci najednou

Přepis

Připomeň mi líbí se zdravím vás při poslechu kurzu Everyday English v dnešním kraťoučké v dialogu který byste mohli odposlech No třeba v metru uslyšíte Kromě jiného anglicky ekvivalent českého bohužel a není to námi Čechy zneužívané and watch Netflix on se těším pa másel a jdu ven a že se omlouvá že v pátek nemůže přijít a začíná v Británii nepostradatelným slovíčkem sorry sorry sorry sorry by to takhle Meatfly They come for a sice znamená Je mi líto Je miBolí to ale asi sami cítíte že to není přesně ono co vy se užívá daleko častěji a Nejen proto že je kratší a že jsou Britové v moři léčí ale jeho význam je prostě širší zahrnuje v sobě dokonce i naše bohužel ovšem ještě lepší bohužel použil Paul v další omluvné větě online Flight Of The Woods majself text majself Bohužel jsem se domluvil dvě věci najednou i dobu blok spol s r.o. Double dvojitě chibuk zamluvit Double book celkem logicky domluvit dvě věci najednou I am afraid Of The Woods majselfhaithabu Blocks majself Já mám s dětmi v Praze ale co se dá dělat tak snad někdy jindy ale ona wetting ona začala in Poslechněte si celou konverzaci a potom si procvičí na čaj na vysoký tlak a místy Day I am afraid of a jdu ven Jdu ven takže jste v podobné situaci Byli jste pozvání na návštěvu pozvání přijali ale později jsme přišli na to že máte domluvenou ještě jinou schůzku zřejmě důležitější a Tak se musíte domluvit a věc vysvětlitI'm sorry I forgot My self sorry I za vůbec smysl a teď si sami sobě odpusťte a řekněte že to vyjde jindy Vueling a to je prozatím vše s každodenní angličtinou na rozloučenou si Poslechněte rozhovor ještě do třetice na slyšenou příště ať vám tam i zpět a pěkně Amsterdam