Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Every Day English – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Programme 1: How do you like your coffee

Play

Poslechněte si podcast

19. 8. 2019

04:42

Nejpoužívanější idiomy současného anglického jazyka.

O epizodě podcastu

How do you like your coffee? Have you got any decaf? Yes I have. Milk? Just a splash… and uh, two sugars please. Vocabulary two sugars - dvě lžičky/kostky cukru just a splash - jenom trošku Have you got any decaf? - Nemáte náhodou kávu bez kofeinu?

Automatický přepis podcastu

Hej to máš blbý si máte problém lehce a idiomaticky pohovořit na to nejjednodušší téma Čtete bez potíží noviny detektivku nebo terminologický náročnou a přesto si kávu křečovitě nebo jste v učebnicích marně hledal jak se pěkně a přirozeně zanadávat nad počítačem a nebo prostě v angličtinou začínáte pro vás všechny je určen nový kurz každodenní angličtiny ze série teakový English ti ho poslechová svítá Jitka a Začněme se zmíněnou kávou kosmetika Milk často Splash and E36 a oceňujeme drobná témata jsou jednoduchá a tak to vždycky musíme dát nějak dohromady a rodilamluvčí mu není třeba viset na rtech protože není těžké pochopit že chce vědět jestli Sladím i když se přímo neptá stylem do you Sweden A to je právě chyba Pokud Nejsme připraveni lehce se může stát že na Hosta vybafne něco jako what to do If You Drink a nebo jiné podobně nešikovný překlad z češtiny a tak pravidlo číslo jedna z ní by jste rodilý mluvčí na rtech zvláště v jednoduchých každodenních situací kdy se to můžete dovolit a potom uslyšíte jak jsem Brit idiomaticky zeptá co Coffeeecocoffee jak máte dát svou kávu přeloženo do češtiny 5 s mlékem a kolik sladíte a kolik chcete cukru a tak dále v poslední době jsou lidé čím dál vybíravější a tak se bez této otázky zkrátka neobejdete zopakujte si nahlas čau how to make how to make your coffee a pokud máte rádi bílou sladkou kávu potom se požádáte o milk and Sugar Milk Splash to je obvykle užívá cukr sypaný a mléko Chceš jenom cáknutí plush of milk to odpovídal na jednoduchou otázku Milk všude Milk dal si jen trochu mléka a měl ještě jedno specifické přání chtěl kávu bez kofeinu což vyjádřil hovorově Have you got Any data holky holky Copy HDD Cache paměť Tak teď máte příležitost dopilovat Zeptejte se mě anglicky jakou chcete kávu jakou mám ráda kávu How do you make your Coffee Milk Šubrt a teď se zeptejte jakýchsi čaj How do I like u3 How do you like your Coffee like your Coffee Poslechněte si scénku ještě jednou první lehce každodenní angličtiny u konce po kávičce vyrazíme příště za hudbou na slyšenou