Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

English Express – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Lekce 5: Personal Information

Play

Poslechněte si podcast

15. 8. 2019

04:52

Základní výrazy pro běžné situace o třiceti lekcích. Kurz je vhodný pro začátečníky a pokročilým neublíží.

O epizodě podcastu

Osobní údaje ve formálním - úředním kontextu. Podávat informace ve formálním kontextu můžete při otevírání účtu v bance… at a job interview … if you want to join a club or an organisation. Typ otázek bude záviset na konkrétní situaci, ale určité - standardnní otázky budou všem situacím společné. They’ll ask for your name … your address … perhaps your age. Nejprve základní otázka: What’s your name? (in a formal context, we usually give our surname first.) Pokud nemáte běžné příjmení, budete pravděpodobně požádáni, abyste ho hláskovali: How do you spell that, please? Could you spell that, please? And your first name? V angličtině doslova: “první jméno”, protože v anglicky mluvících zemích se obvykle uvádí křestní jméno jako první. Občas ovšem můžete taky slyšet: given name or Christian name. Clerk Ah. Good morning, sir. I understand you’d like to open a new bank account with us. Customer That’s right. Clerk Good. Now then. I need to get some personal information from you. So we’re going to have to fill in this form. So, if I can start with your surname? Customer Yeah - that’s Wallace. W-A-double L-A-C-E. Clerk And your first name …? Customer is David. D-A-V-I-D. Clerk David.

Automatický přepis podcastu

Zdravím vás English Express kurz angličtiny ze života dnešní téma předávání osobních údajů ve formálním úředním kontextu a ze Studia vás také zdraví Amanda Hele asi se jí to prakticky information nebo na telefonu context example in the morning I understand that Like You can you think I can klisna Danone i3 mk3 litomyšl-město každá přes telefon formálním kontextem může být otevírání účtu v bance kde ještě můžeš o sobě podávat informace amando JobsAno u přijímacího pohovoru do zaměstnání popřípadě při vstupu do nějakého klubu samozřejmě typ otázek bude záviset na konkrétní situaci Ale existují určité standardní otázky které budou všem situacím společné které například I will Ask to my name My address smajlík na tyto otázky budete spíše většinou odpovídat ale stejně si je můžete procvičit s amandou nejprve základní otázka What's your nameKterá část jména s tím myslí jen ve filmu context Weasley girls Name first Samozřejmě při vyplňování formuláře či žádosti se obvykle žádá nejdříve příjmení z name of Family name What's your name a pokud nemáte běžné příjmení budete pravděpodobně požádáni abyste ho hlasovali Hádej USB Elves please codespells please na křestní jméno budete dotázáni takto firstname angličtině doslova jméno protože v anglicky mluvících zemích se obvykle uvádí křestní jméno jako první s ním občas ovšem můžete taky slyšet gif Name used in name Poslechněte si teď krátký Dialog v bance Zákazník si chce otevřít nový účet a bankovní úřednice s ním vyplňuje dotazník poslouchejte jak vyplňování Začíná admoni se i understand You like to open a Bank account was Stolen so fuckin scény cavid úřednice má před sebou tištěný dotazník Ovšem na zákazníka nevy štěkne příjmení prosím ale zeptá se s ní Select Files with your name doslova mohla bych začít s vaším příjmením pan Wallace je patrně zvyklí na to že mají lidé při psaní ho příjmení problém a tak ho začne bez vyzvání hláskovat Wallace w a l i c i o něco se rozhovor ještě jednou a Good morning se i understand It Like to open a new tank X10 K1 Danone i3 mk3s Litomyšl Home is Where the Heart is this phone to install using w&w Angel Face instigator abychom to zopakovali úředním kontextu uslyšíte pravděpodobně víc než holé věty A tak je důležité soustředit se na klíčové výrazy What's your name What's your name Angel name tím Dnešní lekce končí pokračování příště na slyšenou