Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

English Express – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Lekce 4: Personal Information

Play

Poslechněte si podcast

16. 8. 2019

05:14

Základní výrazy pro běžné situace o třiceti lekcích. Kurz je vhodný pro začátečníky a pokročilým neublíží.

O epizodě podcastu

Když se potkají dva neznámí, tak zpočátku spíš jenom reagují na situaci, a teprve potom přecházejí k osobnějším otázkám - jak například: Where are you from? How long have you been in London? Are you here on holiday or on business? Are you studying here? Emma Well, it’s very quiet today, isn’t it … Hugh Yes Emma … which is great. Hugh Are you here on holiday … or here for business, maybe? Emma Yeah … I’m a tourist. In case you hadn’t guessed by the accent. So what about you? Are you … do you live in London? Hugh Yes, I live just round the corner. Emma Ah - that’s handy! Hugh Actually, I’m on my way to work … and … it was nice bumping into you. Both (Laughter) Emma And you. Hugh Anyway … bye-bye. Emma Perhaps again. Hugh Yes. Emma Bye. Hugh Bye. Konverzace končí slovní hříčkou. Hugh říká, že ho těšilo, že do Emmy “vrazil”: It was nice bumping into you. Bump into znamená: narazit, vrazit do něčeho: Be careful - don’t bump into the table! Stejně tak má i přenesený význam jako v češtině - náhodou někoho potkat, vrazit do někoho: I haven’t done my homework. I hope I don’t bump into my teacher.

Automatický přepis podcastu

Vítejte při poslechu English Express dnes násobíme dalšími výrazy které můžete úspěšně uplatnit při takzvaném chit chat a ve Studně se mnou Amanda Hele Jitka volby 2006 jak od minula Vítej a nezávazný počátek konverzace takový vstřícný krátký Ponk na neutrální téma červenám teď protože se účastníci konverzace teprve očekávají o čem se tak nejčastěji baví a mandlemapy x Vision Quest jak si Business ano když se třeba Potkají v Galerii tak zpočátku spíš jenom reaguji na situaci a až časem se mohou dopracovat k osobním otázkám jako například a mandatorní from How long have you been in London Eye on Holiday in Business i i staří zopakujte se to nahlas po amandě odkud jste where you from Jak dlouho už jste v Londýně Hello in London na dovolené anebo služebně ohnivý on Holiday on Business Houston Poslechněte si celý Dialog dvou lidí kteří se náhodně potkávají v Galerii nejdříve komentují že je na výstavě příjemné prázdno a potom přecházejí k osobním informacím Hyundai i30cw v máš v tom hrnci v neutrál nější ho v tématu xdj-700 když už je navázán prvotní kontakt přecházejí na příjemnější osobnější otázku ale už je on Holiday US Navy m a říká že je turistka a dělá si legraci že je to ostatně poznat jejího skotského přízvuku že není z Londýna a ptá se s tím i Wonder How bydlí hned za rohem I have just Around The Corner což je podle Anny prima protože to má šikovně při ruce Andy a úspěch a do práce ale on my way to work a končí konverzaci slovní hříčkou že ho těšilo že doomy vrazil Noise priming Pump in to znamená narazit Vrazit do něčeho vyčetl Philips in the table navras do stolu a stejně tak má i přenesený význam v češtině náhodou někoho potkat v Praze do někoho máš holek ale zajdu Python int to make a doufám že zrovna ne vrazím do učitele když nemám úkol z mých na konci konverzace patří právě tomuto dvojsmyslu Poslechněte si to ještě jednou jak se to je hezký Core i3 review a než se rozloučíme zopakujte si 3 běžné otázky Where You From How I žije on Holiday in Business napíše No příště při poslechu English Express