Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

English Express – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Lekce 3: Personal Information

Play

Poslechněte si podcast

17. 8. 2019

04:57

Základní výrazy pro běžné situace o třiceti lekcích. Kurz je vhodný pro začátečníky a pokročilým neublíží.

O epizodě podcastu

Slovo chat znáte z internetu, chit-chat znamená: nezávazné popovídání, pár oťukávacích vět, když se s někým dáváte do hovoru: Emma: It’s really hot in here, isn’t it? Hugh: It is, isn’t it? Far too hot … Are you enjoying the exhibition? Nezávazně se dá například pohovořit - about the weather … about the number of people travelling … about how busy the train is … toto všechno jsou neutrální - opatrná témata, nechcete se totiž dotknout člověka, o kterém nic nevíte: It’s awful weather, isn’t it? It’s hot in here, isn’t it? It’s busy today, isn’t it? Koncové ISN’T IT? (question tag: viďte? že ano?) přidáváte, protože stejně jako v češtině tím chcete vtáhnout druhou osobu do hovoru - říkáte si o potrvzení svých slov. It’s a lovely day, isn’t it? Yes, beautiful. Hovor začnete nějakým nezávazným neutrálním tématem. Člověka, který právě přistoupil do vlaku, se nezeptáte, jestli je ženatý nebo vdaná. I think questions like that are too personal. V Británii platí dvojnásob, že se neptáte na věci ze soukromého života. V multinárodní, multikulturní společnosti si nemůžete být jisti, čím se můžete neznámého člověka dotknout, a tak se radši při CHIT-CHAT neptáte na výši platu a vyhýbáte otázkám o politice či náboženství. Emma a Hugh do sebe doslova vrazili na výstavě: Emma Oh. Hugh Oh. I’m sorry. Emma No - my fault. Sorry. Hugh No, I’m sorry. Emma Oh. Hugh Anyway. Emma It’s really hot in here, isn’t it? Hugh It is, isn’t it? Far too hot. Emma (sigh) Hugh Are you enjoying the exhibition? Emma Yes. Hugh Good. Emma Well, it’s very quiet today, isn’t it … Hugh Yes Emma … which is great.

Automatický přepis podcastu

Vítejte při poslechu English Express kurzu V kterém si můžete procvičit každodenní angličtinu Dnes se podíváme na pár frází které se vám budou hodit tak zvaném chit chatu a ve studiu je se mnou jako obvykle Amanda Hele a zjistí Jitka bylo by prosím tě čas slovo čert znáte z internetu chit chat tedy logicky znamená nezávazné popovídání potkávacích věc když se s někým dáváte do hovoru Hilton jak se těším A o čem se dá ještě nezávazně pohovořit a mám dost a pak number People Travel Insurance Business Ano tohle všechno jsou neutrální opatrná témata Nechcete se nikoho dotknout když kupříkladu navazuje konverzaci s někým neznámým A co bys konkrétně řekla ty amando weather is it It's in his odpisy citation svět Poslechněte si to ještě jednou a zopakujte si to nahlas to že Angličané s oblibou hovoří o počasí není mýtus když je počasí nepříjemné dřív nebo později uslyšíte off85 a když je naopak hezky nic zavřít a tys mu svět nebo když se potíte ve vlaku můžete říct It's Hot in here is it a nebo je vlak plný pc-9 koncové isn't it které Znamená něco jako viďte nebo že ano přidáváte protože stejně jako v češtině tím chcete vztáhnout druhou osobu do hovoru a taky si vlastně říkáte o potvrzení svých slov It is beautiful zmínili jsme se o tom že hovor začnete nějakým nezávazným neutrálním tématem pravděpodobně by ses amando nezeptala člověka který právě přistoupil do vlaku jestli je ženatý a nebo vdaná glinoc nostrification psací písmo a Británii platí dvojnásob že se mě ptáte na věci ze soukromého života multinárodní multikulturní společnosti si nemůžete být jisti tím se můžete neznámého člověka dotknout a tak se radši při chit chat necháte na výši platu A vyhýbat otázka o politice či náboženství a mažu do sebe doslova vrazili na výstavě Poslechněte si ukázkový anglický Gambit iPhone Trade m&m s r o situaci galerie horko a tak Eva prohlásí it's very Hot in here is my se zeptá jestli se mě výstava líbí Ahoj Lindo indexation Ema odpovídá že ano a pokračuje s dalšími neutrálním postřehem fake Holiday is muted Není tady moc lidí že ne iPhone ohňostroj ve spreji a než se rozloučíme dnešní užitečné fráze smějí jet na vlivu Nedvěd Calvin Harris je cizinec a to je vše popovídejte si příjemně třeba i o ničem