Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

English Express – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Lekce 1: Meeting and Greeting

Play

Poslechněte si podcast

19. 8. 2019

04:38

Základní výrazy pro běžné situace o třiceti lekcích. Kurz je vhodný pro začátečníky a pokročilým neublíží.

O epizodě podcastu

Zdravení: Setkání dvou známých probíhá přibližně následujícím způsobem: Hugh: Hello. Emma: Hello. How nice to see you! Hugh: Nice to see you too. Emma: It’s been ages. How are you? Hugh: I’m very well actually, I’m very well. How about you? Staršího kolegu v práci pozdravíte zdvořilejším Good morning nebo Good afternoon. Ať už zdravíte formálně či neformálně, v obou případech k pozdravu patří dotaz na zdraví dotyčného: Hello. How are you? Hi! How’s it going? Na tuto zdvořilostní otázku si nepostěžujete na šéfa, ale většinou odpovíte: I’m very well, thank you. How are you? (Mám se výborně a co ty?) popřípadě: I’m fine thanks. Ve své odpovědi se na oplátku zeptáte, jak se vede dotyčnému. Nakonec můžete vyjádřit radost ze setkání: And you? It’s nice to see you! (To jsem rád, že tě vidím.) Emma a Hugh se náhodou potkávají ve foyer divadla: Hugh: Emma! Emma: Hugh? Hugh: Hello! Emma: Hello. How nice to see you! Hugh: Nice to see you too. Emma: It’s been ages. How are you? Hugh: I’m very well, actually. I’m very well. How about you? Emma: Yeah . Yeah … I’m fine. I’ve been quite busy. But you look great. How are the family? Hugh: Oh - they’re fine - they’re fine. Emma: And your mum? How’s she? Hugh: Yeah - she’s all right. No, we’re all fine. Emma: Oh good. Hugh: It’s so nice to see you. (Foyer Bell) Emma: Look - look that’s the bell. Look. We … shall I meet you for a drink? Hugh: I’ll see you [for] a drink afterwards. Emma: Yeah - yeah. OK Bye Hugh: Bye.

Automatický přepis podcastu

Vítejte v novém kurzu English Express který pro změnu potěší začátečníky a pokročilé neublíží A jak už je by být zvykem nebudeme probírat učebnicové texty ale uslyšíte pravou angličtinu ze života začneme způsobně pozdravem a pozdraví vás moje kolegyně Amanda Hele asi budu platit language setkání dvou lidí začíná obvykle následujícím způsobem LutyněTak to se neformálně pozdravily dva známí a mám to jak jsi se vídat s někým koho znáš If I mikinu summoning I can't Say Hello how are you It's not the same Poslechněte si pozdraví ještě jednou a zároveň si je zopakujte a vůbec ráda do budoucna opakujte si průběžně nové výrazy nahlas foam Anděl How are you It's not the same dobří kamarádi Si nejspíš řeknou A ovšem staršího kolegu v práci naopak pozdravíte zdvořilým Moni a nebo grafy nevím ať už zdravíte formální či neformální V obou případech pozdravu patří dotaz na zdraví dotyčného Hele How are you he has a Queen a na tuto zdvořilostní otázku ale Jitka Havaji si nebo stěžujete na šéfa ale většinou odpovíte André Rieu Mám se výborně a co ty popřípadě I am fine thanks And you ve své odpovědi se na oplátku zeptáte jak se vede dotyčnému a nakonec jak ty jsi už amando říkala můžete vyjádřit radost ze setkání It's nice this Year To jsem rád že tě vidím Poslechněte si teď krátký rozhovor Emma a Hue se náhodou potkávají ve foyer divadla probíhá jejich setkání podle probraného vzorku ruský rozhovor probíhal podle očekávání a má od začátku převzal iniciativu netajila radost ze setkání a zeptal se ho a jak se mu daří Hello hello nice to see you How are you Human Zrovna takovou radost že mu potkává No jistě si ji potom odpovídá že se mám dobře a dotaz jí oplácí Ondřej Velek switch on very well schema se ještě stačí zeptat na maminky na zdraví a zvoní konec přestávky než se rozejdou domluví se že si spolu skočí na skleničku Takže to všechno patří ke správnému anglickému pozdravů Hello how are you doing Fine and you první lekce končí pozdravíme vás zase příště