Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #19 Viktor Třebický, CI2

EKOmaniaci

Pavla Wernerová

Společnost

#19 Viktor Třebický, CI2

Obrázek epizody #19 Viktor Třebický, CI2

Poslechněte si podcast

1. 3. 2021

59 min

O epizodě podcastu

EKOmaniaci: aneb jak se chovat udržitelně v neudržitelném světě? To se dozvíte díky mému podcastu. Hostem devatenáctého dílu byl Viktor Třebický, spoluzakladatel neziskové organizace CI2, která se zaměřuje na udržitelný rozvoj, vzdělávání, publikační činnost a vědu a výzkum. Jejich cílem je prosazovat udržitelný rozvoj ve spolupráci se soukromou sférou, veřejnou správou, ale i se vzdělávacími institucemi a veřejností. Viktor se tématu ekologie věnuje již desítky let. Vystudoval ekologii a ochranu životního prostředí a ve své disertační práci počítal uhlíkovou stopu cestovního ruchu na Šumavě. Mezi jeho velká témata patří právě uhlíková a ekologická stopa, vliv jedince na životní prostředí a změna klimatu. V dnešním díle jsme nejenom poměrně detailně probrali, jaké průmysly jsou z hlediska uhlíkové náročnosti problematické a jaké jsou zde možnosti zlepšení, ale i jakou roli v oblasti ekologie mohou hrát banky či například veřejné instituce. V druhé části podcastu jsme se zaměřili spíše na individuální úroveň. Viktor zde popisoval několik oblastí, které mají na uhlíkovou a ekologickou stopu jednotlivce velký dopad a jaké změny je zde možné udělat. Probrali jsme i offsetové projekty nebo to, jak Viktor řeší ekologii sám u sebe. Dnešní díl může být velkou inspirací nejenom pro ty, co pracují ve firmách a přemýšlí, jak dělat věci o něco lépe, ale i pro jedince, kteří jen chtějí změnit svoje návyky, ale neví, kde začít. Já sama po nahrávání tohoto dílu mám chuť zase pár věcí u sebe změnit. Více o činnosti organizace CI2 najdete na jejich stránkách https://ci2.co.cz/ Shrnutí dílu a odkazy na užitečné tipy, které Viktor zmiňuje, naleznete v článku na webu k tomuto dílu podcastu. http://ekomaniaci.cz/viktor-trebicky/ Máte rádi tento podcast? Pak prosím jeho tvorbu podpořte na Patreonu. Svoje podporu můžete vyjádřit na www.patreon.com/ekomaniaci Zaujala vás moje tvorba? Podívejte se na můj blog Za lepší život (zalepsizivot.cz) či mě sledujte na Instagramu @zalepsizivot.
EKOmaniaci: aneb jak se chovat udržitelně v neudržitelném světě? To se dozvíte díky mému podcastu. Hostem devatenáctého dílu byl Viktor Třebický, spoluzakladatel neziskové organizace CI2, která se zaměřuje na udržitelný rozvoj, vzdělávání, publikační činnost a vědu a výzkum. Jejich cílem je prosazovat udržitelný rozvoj ve spolupráci se soukromou sférou, veřejnou správou, ale i se vzdělávacími institucemi a veřejností. Viktor se tématu ekologie věnuje již desítky let. Vystudoval ekologii a ochranu životního prostředí a ve své disertační práci počítal uhlíkovou stopu cestovního ruchu na Šumavě. Mezi jeho velká témata patří právě uhlíková a ekologická stopa, vliv jedince na životní prostředí a změna klimatu. V dnešním díle jsme nejenom poměrně detailně probrali, jaké průmysly jsou z hlediska uhlíkové náročnosti problematické a jaké jsou zde možnosti zlepšení, ale i jakou roli v oblasti ekologie mohou hrát banky či například veřejné instituce. V druhé části podcastu jsme se zaměřili spíše na individuální úroveň. Viktor zde popisoval několik oblastí, které mají na uhlíkovou a ekologickou stopu jednotlivce velký dopad a jaké změny je zde možné udělat. Probrali jsme i offsetové projekty nebo to, jak Viktor řeší ekologii sám u sebe. Dnešní díl může být velkou inspirací nejenom pro ty, co pracují ve firmách a přemýšlí, jak dělat věci o něco lépe, ale i pro jedince, kteří jen chtějí změnit svoje návyky, ale neví, kde začít. Já sama po nahrávání tohoto dílu mám chuť zase pár věcí u sebe změnit. Více o činnosti organizace CI2 najdete na jejich stránkách https://ci2.co.cz/ Shrnutí dílu a odkazy na užitečné tipy, které Viktor zmiňuje, naleznete v článku na webu k tomuto dílu podcastu. https://ekomaniaci.cz/viktor-trebicky/ Máte rádi tento podcast? Pak prosím jeho tvorbu podpořte na Patreonu. Svoje podporu můžete vyjádřit na www.patreon.com/ekomaniaci Zaujala vás moje tvorba? Podívejte se na můj blog Za lepší život (zalepsizivot.cz) či mě sledujte na Instagramu @zalepsizivot.