Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Poznejte Lipno jinak! Lukáš Hejlík vám ukáže trasu s unikátními výhledy, soběstačný dům a přidá tip na bistro

DVTV

DVTV

Zpravodajství

Poznejte Lipno jinak! Lukáš Hejlík vám ukáže trasu s unikátními výhledy, soběstačný dům a přidá tip na bistro

Obrázek epizody Poznejte Lipno jinak! Lukáš Hejlík vám ukáže trasu s unikátními výhledy, soběstačný dům a přidá tip na bistro

Poslechněte si podcast

15. 5. 2024

14 min

Pokud chcete zažít výhledy na Lipno z jiného úhlu, dnešní trasa je přesně pro vás. Vyrazíte z nedalekých Loučovic a čeká vás výšlap na vrchol Luč. Po trase dojdete k unikátnímu Českému soběstačnému domu.


„Veškerou elektrickou energii si tu vyrobíme ze sluníčka a uložíme do baterií, stejně tak jsme soběstační ve vodě a v teple. Začal jsem studovat to, jakou stopu za sebou zanecháváme, a říkal jsem si, co bych pro to mohl já udělat. A výsledkem je tento dům,“ říká Pavel Podruh, zakladatel projektu.


Trasa přes Luč a Loučovice je okružní, podél Vltavy dojdete kolem Čertovy stěny zpátky do Loučovic. Lukáš Hejlík má pro vás ale ještě tip na bistro. Přímo na Lipně je Kulinářství Korzo. „Podnikání na Lipně je z extrému do extrému. Navštěvují nás lidi, co si rádi zajedou za zážitkem, primárně se zaměřujeme na brunch,“ říkají provozovatelé Kulinářství Korzo Barbora a Richard.


Informace o trase:


Vzdálenost: 11,4 km, okružní

kraj: Jihočeský

Výškový profil: ↑ 355 m, ↓ 355 m

Hlavní lákadla: Vrchol Luč, Český soběstačný dům, Čertovy proudy + Kulinářství Korzo

Odkaz na trasu: https://mapy.cz/s/kufuboname

#turistikabezestop


Partner: E.ON #komercnispoluprace