Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Lauder: Ženy nemají stejná práva a šance jako muži. Politici neposlouchají, jak lidé chtějí žít své životy

DVTV

DVTV

Zpravodajství

Lauder: Ženy nemají stejná práva a šance jako muži. Politici neposlouchají, jak lidé chtějí žít své životy

Obrázek epizody Lauder: Ženy nemají stejná práva a šance jako muži. Politici neposlouchají, jak lidé chtějí žít své životy

Poslechněte si podcast

11. 9. 2021

4 min

„Postavení žen na trhu práce je dlouhodobě ovlivněné a oslabené faktem, že mají děti. Je to něco, čemu sociologové říkají penalizace mateřstvi. Není příliš známý fakt, jak masivně se v Česku porušuje zákoník práce,” říká redaktorka Respektu Silvie Lauder. „Když se podíváte, jak se čerpají rodičovské dávky, tak je vidět, že velká část žen nechce strávit tři roky doma s dítětem. Debata v Česku je ale poměrně konzervativní a zaznívá v ní, že ženy, které touží vrátit se o něco dříve, nejsou ideálními matkami,” dodává.

Popis podcastu

▶ VŠECHNY NAŠE PODCASTY NAJDETE NEJEN NA SPOTIFY, ALE TAKÉ NA DVTV.CZ ★ Spotify podcasty NEJSOU součástí členství DVTV ★ Podpořte DVTV a předplaťte si podcasty na webu dvtv.cz - získáte přístup nejen k podcastům, ale také k rozhovorům, e-časopisu a dalším novinkám z DVTV★ Jsme první nezávislá internetová televize. Rozhovory, analýzy, komentáře, reportáže.