Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Příběhy z kalendáře: Ray Charles. Jako malý oslepl, přesto se stal světovou hvězdou

Dvojka

Český rozhlas

Volnočasové

Příběhy z kalendáře: Ray Charles. Jako malý oslepl, přesto se stal světovou hvězdou

Obrázek epizody Příběhy z kalendáře: Ray Charles. Jako malý oslepl, přesto se stal světovou hvězdou

Poslechněte si podcast

10. 6. 2024

21 min

O epizodě podcastu

Ray Charles byl mimořádně talentovaný umělec, který se dokázal poprat s nepřízní osudu a překonat mnoho překážek. Od dětství v naprosté chudobě, přes oční vadu, kvůli které již jako malý oslepl, až po svůj černošský původ. Vše dokázal překonat a stát se světovou hvězdou. Jeho život ale poznamenala závislost na drogách a sexu. Zemřel 10. června 2004. Chcete-li se dozvědět o životě Ray Charlese, poslechněte si další Příběhy z kalendáře.

Ray Charles byl mimořádně talentovaný umělec, který se dokázal poprat s nepřízní osudu a překonat mnoho překážek. Od dětství v naprosté chudobě, přes oční vadu, kvůli které již jako malý oslepl, až po svůj černošský původ. Vše dokázal překonat a stát se světovou hvězdou. Jeho život ale poznamenala závislost na drogách a sexu. Zemřel 10. června 2004. Chcete-li se dozvědět o životě Raye Charlese, poslechněte si další Příběhy z kalendáře.