Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Příběhy z kalendáře: Hans Christian Andersen. Dětství autora pohádky Princezna na hrášku připomíná drsný horor

Dvojka

Český rozhlas

Volnočasové

Příběhy z kalendáře: Hans Christian Andersen. Dětství autora pohádky Princezna na hrášku připomíná drsný horor

Obrázek epizody Příběhy z kalendáře: Hans Christian Andersen. Dětství autora pohádky Princezna na hrášku připomíná drsný horor

Poslechněte si podcast

2. 4. 2024

19 min

O epizodě podcastu

Jeden z největších pohádkářů světa se narodil 2. dubna 1805. Hans Christian Andersen je i po více než dvou stoletích stále nejčtenějším i nejpřekládanějším dánským autorem. Jeho pohádkové knihy stojí v žebříčku nejpřekládanějších děl světové literatury na čtvrtém místě – hned po Bibli, Pinochiovi a Malém princi. Jeho rodinné poměry ale měly do pohádky opravdu daleko, připomínaly spíš drsný horor.

Jeden z největších pohádkářů světa se narodil 2. dubna 1805. Hans Christian Andersen je i po více než dvou stoletích stále nejčtenějším i nejpřekládanějším dánským autorem. Jeho pohádkové knihy stojí v žebříčku nejpřekládanějších děl světové literatury na čtvrtém místě – hned po Bibli, Pinocchiovi a Malém princi. Jeho rodinné poměry ale měly do pohádky opravdu daleko, připomínaly spíš drsný horor.