
S3E8: Princové Valgů
S3E8
Vítejte u nové epizody našeho fantasy podcastu!
V této epizodě budeme pokračovat v rozboru knihy Dědička ohně od Sarah J. Maas, třetího dílu ze série Skleněný trůn. Dnes si shrneme dění kapitol 49-55, ve kterých se Narrokovo vojsko navzdory všem přípravám objeví v Mlžných skalách a Celaena bude muset konečně čelit své nejtemnější minulosti.
Na začátku epizody se král Adarlanu svým spolustolovníkům pochlubí se svým úspěchem v táborech v Endovieru a Calaculle. Dorian okamžitě poté požádá Sorschu, aby okamžitě opustila království. Do Mlžných skal dorazí Narrok se třemi dalšími princi Valgů a jejich vojsko mezitím pronikne do pevnosti podzemním tunelem. Ochrana pevnosti zvenčí připadne na Celaenu a Rowan se ujme záchrany jejích obyvatel uvnitř. Princové Celaenu ani v nejmenším nešetří, a přestože se statečně brání veškerou svou ohnivou magií, nakonec málem padne. Je nucena si znovu prožít nejhorší okamžiky svého života, zatímco Rowanova tlupa dorazí na pomoc a brání Rowanovi ve snaze ji zachránit. Nakonec se ale oba vysvobodí a s pomocí pouta Carranam zničí zbývající Valgy.
Pokud se Vám náš podcast bude líbit, budeme rády, když jej doporučíte přátelům nebo nás budete sledovat na Spotify , Apple Podcasts , Youtube či na našem Instagramu .
