Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #62 Orlíci, Votvíráky, naděje scény a další únorové novinky

Dva kverulanti

Dva kverulanti

Kultura

#62 Orlíci, Votvíráky, naděje scény a další únorové novinky

Obrázek epizody #62 Orlíci, Votvíráky, naděje scény a další únorové novinky

Poslechněte si podcast

28. 2. 2021

1 hod 9 min

Olaf se Zikym přichází s nabitým dílem plným novinek a bizarních příběhů ze světa, kde hráblo už úplně všem. Jako úplnou novinku přinášíme rozdělení do rubrik. Komentujeme zjevení kapely Orlík na Spotify a bavíme se o možnosti, že by se tam mohly objevit i devadesátkové kapely, které bychom si pustili rádi. Návratům dinosaurů se nevěnujeme jen v recenzích v druhé půlce dílu, ale taky v novinkách. Podíváme se na 2. československý beatový festival a máme z toho velkou radost. Mluvíme samozřejmě i o tom, že na fotbal se může a na kulturu ne a nenabízíme žádné skutečné řešení. V druhé rubrice "Z tisku a jiných médií" přináší Ziky krátké prolistování novou Telepatií. Okomentujeme i výběr 50 nadějí od časopisu Headliner a i když začneme příkře, tak najdeme styčné body. Olaf doporučuje několik klipů a společně se klasicky podíváme i na streamy. Většina se opět povedla, ale někde chválit nebudeme. Po zásadní rubrice jejíž název a zaměření se dozvíte až při poslechu (napište do komentářů, zda jste to čekali) si dáváme ještě teaser na knížní speciál, který prostě bude! Vyjmenovávat tu hromadu alb, kterým jsme se podívali na zoubek asi nemá smysl, ale od blues se dostaneme i k metalu a noise punku. Na závěr ještě připomeneme dražbu na klub 007 a prozradíme pro jaký klub se podobná akce ještě chystá. Samozřejmě toho řekneme ještě mnohem víc. Kdo z Kverulantů vezme mámu na Votvírák? Jaký je nejlepší loutkový muzikál? Co si koupíme v Bandcamp Friday? Který zine je nejtučnější? Co jsme viděli jako první vlivňáci v České republice? Pusť to!

Popis podcastu

Ostrý podcast o české i zahraniční hudební scéně. Komentujeme novinky a do hloubky rozebíráme vše kolem hudby. Jak to chodí v klubech a na festivalech, jaké zajímavé kapely jste minuli a co si myslíme o... No, vlastně o všem. Pusť to!