Strašení budoucích rodičů mi přišlo nemístné, říká Máma na cestách Veronika Zelendová

Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Strašení budoucích rodičů mi přišlo nemístné, říká Máma na cestách Veronika Zelendová

Dopolední host

Rádio Z

Pro ženy

,

Cestování

Strašení budoucích rodičů mi přišlo nemístné, říká Máma na cestách Veronika Zelendová

Obrázek epizody Strašení budoucích rodičů mi přišlo nemístné, říká Máma na cestách Veronika Zelendová

Poslechněte si podcast

23. 6. 2022

15 min

O epizodě podcastu

„Máma na cestách vznikla už asi před pěti lety, když se mi narodila první dcerka Emička,” vypráví dopolední host Rádia ZET, bloggerka Veronika Zelendová. Nápad začít psát blog se ale zrodil ještě před narozením dcery. 
„Ještě předtím, než se Emička narodila, nám s manželem všichni říkali, ať cestujeme a užíváme si, dokud můžeme, pak už s dětma že se nikam nepodíváme. A potom, když byly Emičce čtyři měsíce a my jsme pořád tak nějak vymetali všude možně, jsem si říkala, že mi úplně nepřijde, že sedíme doma a že si neužíváme života. Že si ho užíváme jinak, ale možná ještě líp,” líčí Zelendová.

„To strašení budoucích rodičů mi přišlo trošičku nemístné, tak jsem si řekla, že je dobrý nápad začít psát blog a povzbudit tak další rodiče v tom, že cestování s dětmi stojí zato.” Znamená příchod dítěte velkou změnu ve způsobu cestování? „Je to změna. Určitě je to o větším plánování. Je to o hodně velké trpělivosti, o přizpůsobování se tomu dítěti. Jsou situace, kdy to není úplně jednoduché. Na druhou stranu, jsou situace, které ten zážitek z toho místa znásobí, protože dítě to prožívá jinak a vy máte radost ještě za to dítě, takže tu radost máte dvojnásobnou,” popisuje Veronika Zelendová, které nedávno vyšel její blog i knižně.

Poslechněte si celý rozhovor Ondřeje Kopy o cestování s dětmi: 

Popis podcastu