Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Při adopci pejska z útulku nevíme, co prožil. Důležité jsou zkušenosti a trpělivost, říká Kristýna Svobodová před akcí Vyšehradský voříšek

Dopolední host

Rádio Zet

Zpravodajství

Při adopci pejska z útulku nevíme, co prožil. Důležité jsou zkušenosti a trpělivost, říká Kristýna Svobodová před akcí Vyšehradský voříšek

Obrázek epizody Při adopci pejska z útulku nevíme, co prožil. Důležité jsou zkušenosti a trpělivost, říká Kristýna Svobodová před akcí Vyšehradský voříšek

Poslechněte si podcast

15. 9. 2021

14 min

O epizodě podcastu

Vyšehradský voříšek je slavnostní den pro psy, kterým se osud obrátil k lepšímu. V přehlídkové části jsou vítáni adoptovaní psi z útulků, zachránění z množíren, ale i psi bez papírů. V doprovodných soutěžích se mohou předvést i psi s průkazem původu. Letošní ročník se koná už tuto sobotu – jak už název napovídá, na Vyšehradě.
Cílem Vyšehradského voříška je také přimět lidi k adopci psů. „Je to oslava všech pejsků, kteří už mají lepší život. Je to také ale šance pro další pejsky, kteří jsou ještě v útulcích, najít si toho správného páníčka,“ vysvětluje Kristýna Svobodová, ředitelka Vyšehradského voříška. Akce se koná na letní scéně. Součástí programu jsou i doprovodné soutěže jako je třeba piškotový slalom. To je dráha posypaná piškoty i dalšími pamlsky, kterou musí pes proběhnout a dostat se co nejrychleji ke svému páníčkovi. Žádoucí přitom je, aby po cestě snědl co nejméně pamlsků. „Je to velice těžká disciplína i pro ty pejsky, kteří jsou dobře vycvičení. Na trase je 8 kg piškotů, “ říká Svobodová, která byla hostem moderátora Martina Karlíka v dopoledním vysílání Rádia Z.

Zváni jsou všichni. I ti, kteří nemají svého psa. Novinkou je canisterapeutický koutek, kde je možné si pejska pohladit. Na tuto akci pravidelně dorazí přes 100 psů. Podle Svobodové ale není důvod se ničeho bát. „Lidé se bojí, že jejich pes reaguje špatně na ostatní pejsky a že bude nervózní nebo agresivní. Ale když je těch psů tolik, tak se chovají úplně jinak,“ vysvětluje Svobodová. Sama přitom žádného psa nemá. „Pokaždé pak ale zvažuju, že si nějakého pořídím. Moje práce a životní styl to ale úplně nedovoluje,“ dodává Svobodová.

Hostem moderátora Martina Karlíka byla Kristýna Svobodová, ředitelka Vyšehradského voříška. Poslechněte si záznam rozhovoru.