Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Pavel Baroch: Terezín si zaslouží větší úctu. Je potřeba si stále připomínat, že tam umírali lidé

Dopolední host

Rádio Z

Zpravodajství

Pavel Baroch: Terezín si zaslouží větší úctu. Je potřeba si stále připomínat, že tam umírali lidé

Obrázek epizody Pavel Baroch: Terezín si zaslouží větší úctu. Je potřeba si stále připomínat, že tam umírali lidé
Play

Poslechněte si podcast

25. 11. 2021

16 min

O epizodě podcastu

Kniha Moje máma z Terezína popisuje životní příběh Hany Kleinové. V roce 1942 společně se svou rodinou nastoupila do transportu, který mířil do židovského ghetta. “První skupina lidí, která prošla koncentračním táborem, měla potřebu se s tím svěřovat, bylo to pro ně jakési vyrovnávání s minulostí. Druhá skupina o tom nemluvila vůbec, chtěli to vymazat z paměti, právě sem patřila Hana Kleinová,” řekl Pavel Baroch, který na publikaci spolupracoval s jejím synem Frankem Frištenským. 

“V Terezíně měli málo jídla, panoval zde přísný režim, lidé pracovali od rána do večera, byla tu špatná hygiena. Ale i v těch ukrutných podmínkách se tam snažili žít, vznikaly dokonce i partnerské vztahy. Jak jsme z výpovědí zjistili, nejhorší byla nejistota, to muselo být užírající,” popsal situaci novinář.  

Jak bylo složité získat všechny dokumenty k objasnění osudu Hany Kleinové? A jak se jí vůbec podařilo přežít holocaust? I na to se ptal moderátor Ondřej Kopa Pavla Barocha.

Popis podcastu

Aktuální téma s hostem na rádiu Z.