Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Oldřich Pařízek: Několikrát jsem vystoupal na vrchol a skočil dolů. O tom je kniha Chytej!

Dopolední host

Rádio Zet

Sport

Oldřich Pařízek: Několikrát jsem vystoupal na vrchol a skočil dolů. O tom je kniha Chytej!

Obrázek epizody Oldřich Pařízek: Několikrát jsem vystoupal na vrchol a skočil dolů. O tom je kniha Chytej!

Poslechněte si podcast

25. 11. 2022

19 min

O epizodě podcastu

Oldřichu Pařízkovi vyšla kniha Chytej!  Fotbalové vzlety a pády, kterou psal se sportovním novinářem Janem Paličkou. „Ta knížka rozhodně není poslední. Nejvíc se líbí ženám. Dostávám od nich zprávy, že je to pěkně napsané  slzy, štěstí, rodina, přátelé. Muži by byli radši za senzace, je to podle nich málo peprné. Do těchto interních věcí jsem se ale nechtěl pouštět,” říká dopolední host Rádia ZET, bývalý fotbalový brankář Oldřich Pařízek. 

„S Honzou Paličkou jsme se potkali, když se mnou dělal rozhovor. Antverpy hrály proti Plzni a on mě poprosil o nějakou historickou část, protože jsem v Antverpách strávil šest sezón. U toho jsme si povídali o osobním životě a domluvili jsme se, že bychom mohli napsat tuhle knížku,” vypráví Pařízek. Když ležel ve vinohradské nemocnici s těžkým covidem, začal psát na Facebook krátké příběhy. „Nikdy jsem nepsal a najednou mě něco nutilo psát,” popisuje bývalý brankář. 

„Po každém vzletu následuje ještě horší pád. Byl jsem docela vysoko. Několikrát jsem vystoupal na vrchol svého já a skočil dolů. Po podařené sezóně 1994/95 si mě vyhlédla Sparta. V tom nejlepším, kdy jsem létal, jsem si zlomil nohu. A to byl ten pád. Lidi, kteří vás do té doby nosili na rukách, začnou chodit skrz vás. Poznáte odvrácenou stranu mince. Než jsem se z toho sebral, uplynul rok a Sparta si pořídila někoho jiného,” vzpomíná Oldřich Pařízek. O všech těchto peripetiích je jeho nová kniha Chytej! – Fotbalové vzlety a pády. Jejími kmotry byli režisér Vojta Nouzák a reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý. 

Poslechněte si celý rozhovor Ondřeje Kopy: 

Popis podcastu

Aktuální téma s hostem na rádiu Z.