Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Nikdy jsem neměl ambice zpívat sólově, říká tenorista Aleš Briscein

Nikdy jsem neměl ambice zpívat sólově, říká tenorista Aleš Briscein

Obrázek epizody Nikdy jsem neměl ambice zpívat sólově, říká tenorista Aleš Briscein

Poslechněte si podcast

23. 3. 2022

19 min

O epizodě podcastu

Tenorista Aleš Briscein původně vystudoval klarinet a saxofon. Jak se tedy dostal k opeře? „Celý život je jedna velká náhoda a v mém případě to byl stejný případ. Je to trochu paradox, tatínek byl tenorista. Od mala jsem jezdil se sborem po světě, ale nikdy jsem neměl ambice zpívat sólově, protože tatínek byl velký extrovert a všude, kde ve společnosti bavil, tak i zpíval. Působilo to trochu kontraproduktivně, jako dítko jsem odmítal se takhle prezentovat, měl jsem z toho hrůzu, a tak jsem se vytratil do prostředí saxofonu a klarinetu,“ popisuje své začátky tenorista Aleš Briscein, který byl dopoledním hostem Rádia Z.
Briscein původně zpíval nejrůznější žánry, například pop. „Byl jsem spokojen s tím, co mi krása a pestrost hudby přináší, ale stejně mě to dovedlo zpátky k té opeře.“ Podle něj jsou skladatelé, kteří člověku nemusí sednout hned. „Musím říct, že v případě Wagnera to bylo i pár let. Janáček také málo komu sedne na první dobrou,“ dodává tenorista.

V Národním divadle momentálně zpívá v opeře Vzdálený zvuk. „Nechci posluchače odradit tím, že bych operu nazval komplikovanou a sluchově neúnosnou. Hudba je krásná a nezpůsobí vám pocit komplikace, ale neřekl bych, že je to dobrá startovačka. Pokud nemá posluchač zkušenosti, začal bych spíše Mozartem nebo některými českými romantiky,“ zakončuje tenorista Aleš Briscein.

Tenorista Aleš Briscein byl hostem moderátora Nikoly Bojčeva, celý rozhovor si poslechněte zde:

Popis podcastu

Zajímavá témata z různých oborů, moderátor a hosté, kteří musí dát odpověď.

Všechny díly podcastu Dopolední host můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .