Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Nejtěžší je naučit se vnímat Japonsko jiným než západním pohledem, říká Marie Machytková

Dopolední host

Rádio Zet

Zpravodajství

Nejtěžší je naučit se vnímat Japonsko jiným než západním pohledem, říká Marie Machytková

Obrázek epizody Nejtěžší je naučit se vnímat Japonsko jiným než západním pohledem, říká Marie Machytková

Poslechněte si podcast

27. 4. 2022

17 min

O epizodě podcastu

„Pokud přijedete do Japonska s otevřeným srdcem a otevřenou myslí, tak zjistíte, že i Japonci jsou ve spoustě věcech stejní. Chtějí klidný život, i když jim to životní styl ne vždy dovolí. Jejich kultura je samozřejmě hodně odlišná. V dobrém a někdy i trochu v horším slova smyslu,“ říká autorka knihy o životě v Japonsku Marie Machytková, která byla dopoledním hostem Rádia Z.
„Nejtěžší je naučit se vnímat Japonsko jiným než západním pohledem. Jde o to hledat, jak jsem já sám schopný do jejich kultury zapadnout,“ dodává Machytková. Podle ní má země obrovskou sílu. „Dává vám obrovskou životní energii. Příroda je tam úžasná. Neznamená to, že Česko nemá krásné hory, ale v souvislosti s Japonskem často slyšíme o ničivé síle, když se stane nějaká katastrofa. Ale co s vámi udělá, když vlezete do japonských hor, to je něco, co si člověk musí prožít.“

„Láska k Japonsku začala velmi nenápadně. Pracovala jsem v rozhlase, chodila na noční směny a dodělávala školu. Byla jsem v takovém krásném stresu a hledala něco, jak se uvolnit. Tím celá kniha začíná. Napadlo mě se učit japonské písmo, vzít tužku a papír. Začala jsem proto přemýšlet, kde se to vzalo a proč mají tolik znaků,“ zakončuje Marie Machytková.

Celý rozhovor moderátora Nikoly Bojčeva s autorkou knihy o Japonsku Marií Machytkovou si poslechněte zde: