Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Květiny rozpoznám hmatem, barvu mi prozradí aplikace na mobilu, říká nevidomá floristka

Dopolední host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Květiny rozpoznám hmatem, barvu mi prozradí aplikace na mobilu, říká nevidomá floristka

Obrázek epizody Květiny rozpoznám hmatem, barvu mi prozradí aplikace na mobilu, říká nevidomá floristka

Poslechněte si podcast

10. 5. 2022

16 min

O epizodě podcastu

„Mám hroznou výhodu, že si ty květiny dokážu představit, protože jsem předtím viděla. Jinak hmatem ale rozpoznám téměř cokoliv, včetně květin, sušených plodů a věcí, které jsem dříve neznala. Některé květy ale voní, takže i to mi pomáhá,“ popisuje svou práci nevidomá floristka Romana Lískovcová, která byla dopoledním hostem Rádia Z.
„Nikdo mě ale nebral moc vážně, protože jsem obor studovala, když jsem ještě viděla. Takže se mým velkým snem stalo, abych podstoupila rekvalifikační kurz floristky. Ten jsem nakonec udělala a získala jsem titul jako jediná nevidomá floristka v České republice. A od toho už se můžu posouvat zase o něco dál,“ dodává Lískovcová.

„Barvu dané květiny mi prozradí buď přítel anebo aplikace na mobilním telefonu. Ta ale nerozezná odstíny. Pokud je to červená, tak je to prostě jen červená. V té technické stránce je to ale pořád stejné, tvořím tak, jako když jsem viděla. V dílně musím mít věci na svém místě. Když vím, že jsem si položila nůžky napravo, tak tam musí být. Vše mám seřazené podle materiálu nebo barev, do dílny je proto velký zákaz vstupu,“ zakončuje Romana Lískovcová.

Celý rozhovor moderátora Martina Karlíka s floristkou Romanou Lískovcovou si poslechněte zde: