Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Karolína Barchánková: Dřív jsem byla „fiflena na podpatcích“, teď vyrábím obrazy z mechu

Dopolední host

Rádio Zet

Zpravodajství

Karolína Barchánková: Dřív jsem byla „fiflena na podpatcích“, teď vyrábím obrazy z mechu

Obrázek epizody Karolína Barchánková: Dřív jsem byla „fiflena na podpatcích“, teď vyrábím obrazy z mechu

Poslechněte si podcast

21. 4. 2023

15 min

O epizodě podcastu

„Jsem všechno, jen ne přírodní typ ženy. Vždy jsem naopak byla taková fiflena na podpatcích, ráda centrem pozornosti. Nikdy by mě nenapadlo, že budu dělat něco s rostlinami a mechem. Jsem ale ukázkový příklad toho, jak rostliny člověka ovlivňují. Dokonce jsou na to i studie, dělaly se například testy, kde bylo různé pracovní prostředí – se sochami, rostlinami nebo vůbec nevyzdobené. Ve všech testech vyšlo nejlépe právě prostředí, kde byly ty rostliny,“ říká Karolína Barchánková, majitelka značky MOSS BOSS, která vyrábí mechové obrazy.

„Celé to vzniklo s mým tehdejším partnerem. Vymýšleli jsme, jak udělat domácnost, co se do ní může hodit. No a přišlo na řadu téma mechový obraz. Řekla jsem, že to nebude žádný problém, že vezmu rám, mech, lepidlo a bůhví, jak to nebude jednoduché. Vzala jsem psy do lesa a šla seškrabávat mech z kmenů a z kamenů. Zároveň jsem si nastudovala, že musím mít mech stabilizovaný. No, nakonec jsem se s tím mordovala tři týdny a vůbec mě to stabilizování nebavilo. Našla jsem si proto dodavatele mechu,“ dodává Barchánková.

Celý rozhovor si poslechněte zde: