Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jsem magnet na maléry a absurdní situace, říká spisovatelka Kristina Hlaváčková

Dopolední host

Rádio Zet

Kultura

Jsem magnet na maléry a absurdní situace, říká spisovatelka Kristina Hlaváčková

Obrázek epizody Jsem magnet na maléry a absurdní situace, říká spisovatelka Kristina Hlaváčková

Poslechněte si podcast

22. 9. 2022

16 min

O epizodě podcastu

„Kamarádi mě přesvědčovali, že když už píšu, ať sepíšu tyhle svoje historky. Shodou náhod, které jsem kupodivu úplně neovlivnila, to vyšlo knižně a teď k mé velké radosti i audioknižně,” říká dopolední host Rádia ZET, spisovatelka Kristina Hlaváčková. Audioknihu s názvem ‚Ono samo se to...‘ načetla herečka Vanda Hybnerová, se kterou jsme se spojili telefonicky. 

„Má to i pokračování ‚Pořád se to...‘ a teď píšu ‚Já se na to...‘. Bohužel i bohudík jsou to praštěné historky z mého života. Jsou to absurdní situace, které se mi neustále dějí. Dneska už jsem zvládla dvě. Umím si z toho sama udělat legraci, většinou se to vypointuje samo. Český národ je známý tím, že se rád zasměje na cizí účet, na tom je to postavené,” popisuje spisovatelka, která píše zejména fantasy literaturu. „‚Ono samo se to...‘ jsem psala původně pro kamarády. Chtěla jsem to dát pár lidem k Vánocům, nemělo to vůbec vyjít. Potom na mě uhodila moje redaktorka, která po mně chtěla jinou knížku. Řekla, že se po otevření počůrala smíchy a že to musíme vydat.” 

„S Kristinou máme vlastně rodinnou vazbu. Byla jsem i kmotrou většiny knih, které jí vyšly. Namluvení audioknihy tedy vyústilo úplně přirozeně. Dělala jsem to strašně ráda. Při namlouvání jsme si užily dost legrace,” říká Vanda Hybnerová. „Doufám, že posluchači budou vybaveni, aby se nepočůrali smíchy také,” usmívá se Hybnerová. 

Poslechněte si celý rozhovor Ondřeje Kopy: 

Popis podcastu

Aktuální téma s hostem na rádiu Z.