Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Chceme pozvat ruský hlas, který je jednoznačně proti Putinovi, říká ředitel veletrhu Svět knihy

Dopolední host

Rádio Zet

Zpravodajství

Chceme pozvat ruský hlas, který je jednoznačně proti Putinovi, říká ředitel veletrhu Svět knihy

Obrázek epizody Chceme pozvat ruský hlas, který je jednoznačně proti Putinovi, říká ředitel veletrhu Svět knihy

Poslechněte si podcast

12. 5. 2022

16 min

O epizodě podcastu

„Na veletrhu budeme mít Světlanu Alexijevičovou, běloruskou držitelku Nobelovy ceny za literaturu, která napsala několik knih jak o válce, tak o ruském impériu a jejich myšlení. Vedle toho dorazí ruská autorka Ljudmila Ulická. Sice jsme zakázali oficiální účast ruskému státu, ale chceme pozvat ruský hlas, který je jednoznačně proti Putinovi,“ popisuje ředitel veletrhu Svět knihy Radovan Auer, který byl dopoledním hostem na Rádiu Z.
„Chceme pozvat hlas, který se naopak snaží vysvětlovat, že ne všichni Rusové jsou barbaři. Je důležité říkat, že Rusko se nerovná vrahům a Putinovi a tak dále. Co vím od knihkupců, tak se lidé chtějí dozvědět více o tématech, která se dotýkají války. Knížky se teď prodávají, dotiskují a píší. Je to znát, lidé to téma hodně řeší,“ dodává ředitel veletrhu.

„Byť je naším čestným hostem Itálie, tak na veletrhu bude Ukrajina hodně znát. S ukrajinskými kolegy intenzivně komunikujeme a kromě toho, že tam chceme udělat prezentaci ukrajinské literatury, tak chceme i pozvat uprchlíky, kteří tu žijí. Chceme jim pomoci s kulturním vyžitím, dětem můžeme rozdávat třeba dětské knížky. Je to věc, kterou intenzivně řešíme,“ zakončuje Radovan Auer.

Celý rozhovor moderátora Ondřeje Kopy s ředitelem veletrhu Svět knihy Radovanem Auerem si poslechněte zde: