Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Čeští turisté chtějí v Praze vidět neobvyklé věci, popisuje průvodce David Chlum

Dopolední host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Čeští turisté chtějí v Praze vidět neobvyklé věci, popisuje průvodce David Chlum

Obrázek epizody Čeští turisté chtějí v Praze vidět neobvyklé věci, popisuje průvodce David Chlum

Poslechněte si podcast

13. 5. 2022

16 min

O epizodě podcastu

„Kdysi jsem pracoval v hotelu, kde byl ubytovaný režisér Tim Burton. Napadlo mě, že bychom mu mohli nabídnout procházku po Praze, konkrétně pražské legendy. Nikdy předtím jsem je ale nedělal, měl jsem z toho trému. S Prahou už ale seznámený byl, obdivoval Karla Zemana a jiné české filmaře. Celou dobu byl v takovém svém světě, neustále při procházce maloval, ani moc nekomunikoval,“ říká průvodce Prahou David Chlum, který byl dopoledním hostem Rádia Z.
Během takzvaných Toulek Prahou s Davidem Chlumem ale turisté neuvidí klasické památky. „Snažím se procházky dělat trochu jinak. Inspiroval jsem se například pražskými průchody a méně známými místy. Dělám například procházky okolo Jánského vršku, což byla do 18. století nezávislá část na Malé straně,“ dodává Chlum.

Jaký je podle něj rozdíl mezi zahraničním a českým turistou? „Zahraniční turista chce většinou vidět vše, co je kolem královské cesty, tedy Pražský hrad, Malá strana, Karlův most a končí někde na Staroměstském náměstí. Čeští turisté vidí mnohem více a chtějí vidět věci méně známé, něco, co je trochu neobvyklé. Právě například ten Jánský vršek,“ zakončuje David Chlum.

Celý rozhovor moderátora Ondřeje Kopy s Davidem Chlumem si poslechněte zde:

Popis podcastu

Aktuální téma s hostem na Rádiu ZET.