Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 21. září – Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Dopoledne s Proglasem

Radio Proglas

Společnost

21. září – Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Obrázek epizody 21. září – Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Poslechněte si podcast

22. 9. 2022

47 min

Strašák jménem Alzheimer. Ani covid, ani rakovina. Největší hrozbou pro lidstvo je onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a ztrácejí svou funkci. Každé tři sekundy někdo na světě onemocní demencí. Jaké jsou její rizikové faktory? Dá se jí vůbec preventivně předcházet? Kterým směrem se v současné době ubírá léčba? V jaké fázi je její výzkum? A kdy ji budeme umět úplně vyléčit? Otázky pro lékařky a vědkyně z výzkumného týmu Centra pro kognitivní poruchy a demence FNUSA - ICRC Lenku Krajčovičovou a Kateřinu Sheardovou. Ptá se redaktorka Alena Šedivá.

Radio Proglas žije pouze z darů svých posluchačů. Potřebujeme vaši podporu, abychom mohli vysílat. DĚKUJEME! https://www.proglas.cz/podpora/

Popis podcastu

Zajímaví hosté, podnětné rozhovory, duchovní útěcha, aktuální informace, ale třeba i čas pro oddechnutí a úsměv. Každý všední den přinášíme vše, co potřebujete. Jsme v tom s vámi. Už 25 let.