Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Tereza Robinson: “Jako rodiče máme v nemocnici kromě práv taky nějaké povinnosti. A na to se v našem systému zapomíná.”

Dobro skladem

Youradio Talk

Společnost

Tereza Robinson: “Jako rodiče máme v nemocnici kromě práv taky nějaké povinnosti. A na to se v našem systému zapomíná.”

Obrázek epizody Tereza Robinson: “Jako rodiče máme v nemocnici kromě práv taky nějaké povinnosti. A na to se v našem systému zapomíná.”

Poslechněte si podcast

29. 8. 2023

35 min

O epizodě podcastu

Rodiny s vážně nemocnými dětmi se v těžké životní situaci nemají na koho obrátit. V České republice pro ně není zajištěný podpůrný servis po celou dobu nemoci dítěte. To přivedlo Terezu Robinson k založení organizace Srdcem Robinson, která pomáhá rodinám se zdravotně znevýhodněnými dětmi žít život naplno. Jakým úskalím čelí i jaký očekávání máme od zdravotních pracovníků? O tom si povídala moderátorka Petra Květová pšeničná se zakladatelkou organizace Terezou Robinson, Žanetou Mihališin – maminka dvou holčiček, která je klientkou organizace Srdcem Robinson a Markétou Zemanovou, porodní asistentkou z porodnice Obilní trh v Brně, účastnice sebe-zkušenostních workshopů organizace Srdcem Robinson.


Zakladatelka organizace Tereza Robinson v rozhovoru vysvětluje, proč je důležitá nejen péče o rodiny s nemocnými dětmi, ale také o zdravotníky: „Trošku šlapeme na kuří oka. Ne všude nás vítají na červeném koberci. Do nemocnic se dostat je celkem dřina. Všichni si myslí, že tam všechno mají, nic nepotřebují, ale ta péče o zdravotníky je opravdu velmi nedostatečná.” Její slova potvrzuje také porodní asistentka Markéta Zemanová, podle jejích slov si lidé myslí, že má hezkou práci, ne každý porod ale končí dobrou zprávou: „Nemáme dostatečnou podporu zevnitř, jak pracovat se zkušenostmi, s emocemi. Je velmi těžké ustát bolest pacientů, kterou vnímáme. Uvítali jsme worskhop, který se zaměřuje na psychohygienu. Pocítili jsme, že máme právo na to, najít si své hranice. To pro mě bylo zásadní.” Velkou pomoc od organizace pocítila také Žaneta Mihališin, maminka dvou holčiček, která se s realitou toho, že má nemocné dítě musela sžít: „Díky organizaci Srdcem Robinson jsem začala být šťastná. Viděla jsem cestu, jak se seberealizovat a že všechno má i světlo na konci.”