Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody “Spouštěčem bývá krizová událost, kterou ten člověk nevyřeší správným způsobem, nebo řešení odkládá a tíživá situace se prohlubuje.” O bezdomovectví s Alešem Strnadem z pražské Naděje (a Lubomírem Hartmanem klientem organizace. )

“Spouštěčem bývá krizová událost, kterou ten člověk nevyřeší správným způsobem, nebo řešení odkládá a tíživá situace se prohlubuje.” O bezdomovectví s Alešem Strnadem z pražské Naděje (a Lubomírem Hartmanem klientem organizace. )

Obrázek epizody “Spouštěčem bývá krizová událost, kterou ten člověk nevyřeší správným způsobem, nebo řešení odkládá a tíživá situace se prohlubuje.” O bezdomovectví s Alešem Strnadem z pražské Naděje (a Lubomírem Hartmanem klientem organizace. )

Poslechněte si podcast

3. 9. 2024

40 min

O epizodě podcastu

Organizace NADĚJE vznikla po roce 89 jako jedna z prvních neziskovek v Česku. Zaměřuje se na pomoc ohroženým skupinám obyvatel. Jednou z nich jsou i lidé bez domova. Naděje Praha ročně poskytne služby více jak dvěma tisícům lidí bez střechy nad hlavou. Co obnáší sociální práce s lidmi bez domova? Kolik z nich se podaří vrátit zpět do společnosti a systému? A co bezdomovectví vypovídá o naší společnosti?

I o tom si moderátorka Žaneta Slámová povídala s Alešem Strnadem, vedoucím služeb pražské pobočky Naděje a Lubomírem Hartmanem, který má zkušenosti s životem na ulici a kterému organizace Naděje pomáhá.



Popis podcastu

Dobro skladem! Podcast, ve kterém moderátorky a zakladatelky neziskové organizace Fandi mámám Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová probírají do hloubky témata kolem nezisku, o kterých se často nemluví. V rozhovorech s konkrétní člověkem, kterému neziskovka pomáhá, a se zástupcem/zástupkyní z pomáhající organizace nahlíží pod pokličku známých i méně známých dobročinných projektů. Odlehčenou formou a na konkrétních lidských příbězích představují, jak fungují neziskové organizace a kolik práce i peněz stojí pomoc pro jednoho člověka. Moderátorky jsou zakladatelkami organizace Fandi mámám, která už od roku 2016 pomáhá samoživitelkám (www.fandimamam.cz). Mají tak zkušenosti z neziskového sektoru, a díky tomu se dokáží zeptat i na věci, které by člověka zvenčí možná nenapadly.