Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody S organizací Sto skupin o vzniku projektu jako reakce na začátek války na Ukrajině i o tom, jak by se mělo změnit povolání chůvy.

Dobro skladem

Youradio Talk

Společnost

S organizací Sto skupin o vzniku projektu jako reakce na začátek války na Ukrajině i o tom, jak by se mělo změnit povolání chůvy.

Obrázek epizody S organizací Sto skupin o vzniku projektu jako reakce na začátek války na Ukrajině i o tom, jak by se mělo změnit povolání chůvy.

Poslechněte si podcast

2. 4. 2024

38 min

O epizodě podcastu

60 000. Tolik je v Česku dětí předškolního věku, pro která nejsou místa ve školkách. Jejich rodiče si tak nemůžou najít práci, nemůžou se zapojit do společnosti. Ještě větší potřeba umístit předškolní děti do zařízení vznikla po příchodu ukrajinských rodin kvůli válce na Ukrajině. I to byl důvod, proč před dvěma roky vznikla nezisková organizace Sto skupin. Jejím cílem je zakládat dětské skupiny po celé republice. Opravdu můžou dětské skupiny pomoct vyřešit nedostatek míst ve školkách? Kolik dětských skupin Česko potřebuje? A co chce organizace Sto skupin změnit na předškolním vzdělávání svým respektujícím pedagogickým přístupem? O tom mluvila moderátorka Petra Květová Pšeničná se zakladatelem organizace Sto skupin Jindřichem Fialkou a s Lenkou Královou, lektorkou pedagogického přístupu, která v organizaci pomáhala sestavit kurz pro chůvy.