Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Od začátku roku nás vyhledalo 900 klientek. To je číslo, které jsme nečekali, ale ukazuje, jak naléhavě je centrum PORT potřeba.“ S Jitkou Polákovou z proFem o domácím a sexuálním násilí.

„Od začátku roku nás vyhledalo 900 klientek. To je číslo, které jsme nečekali, ale ukazuje, jak naléhavě je centrum PORT potřeba.“ S Jitkou Polákovou z proFem o domácím a sexuálním násilí.

Obrázek epizody „Od začátku roku nás vyhledalo 900 klientek. To je číslo, které jsme nečekali, ale ukazuje, jak naléhavě je centrum PORT potřeba.“ S Jitkou Polákovou z proFem o domácím a sexuálním násilí.

Poslechněte si podcast

12. 11. 2024

35 min

O epizodě podcastu

Ročně je u nás spácháno až 12 000 znásilnění. Každá desátá žena byla během života znásilněna. Obětem domácího a sexuálního násilí už 30 let pomáhá organizace proFem. Nabízí přímou pomoc, odborné poradenství a bezpečné útočiště v centru PORT. V proFem bojují za změnu legislativy a vzdělávají odborníky, aby se obětem dostalo efektivní pomoci. Jak velký pokrok udělala česká společnost v přístupu k obětem domácího a sexuálního násilí? Kdo takové násilí stále bagatelizuje? Jak oběti chránit? A co všechno se ještě musí změnit, aby se obětem znásilnění efektivně a rychle pomohlo a aby se jejich počet snížil?  O tom si moderátorka Petra Květová Pšeničná povídala s ředitelkou organizace proFem Jitkou Polákovou.

Popis podcastu

Dobro skladem! Podcast, ve kterém moderátorky a zakladatelky neziskové organizace Fandi mámám Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová probírají do hloubky témata kolem nezisku, o kterých se často nemluví. V rozhovorech s konkrétní člověkem, kterému neziskovka pomáhá, a se zástupcem/zástupkyní z pomáhající organizace nahlíží pod pokličku známých i méně známých dobročinných projektů. Odlehčenou formou a na konkrétních lidských příbězích představují, jak fungují neziskové organizace a kolik práce i peněz stojí pomoc pro jednoho člověka. Moderátorky jsou zakladatelkami organizace Fandi mámám, která už od roku 2016 pomáhá samoživitelkám (www.fandimamam.cz). Mají tak zkušenosti z neziskového sektoru, a díky tomu se dokáží zeptat i na věci, které by člověka zvenčí možná nenapadly.