Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody A můžu se tím mýdlem umýt? O předsudcích vůči výrobkům ze sociálních podniků s Danou Drnovcovou, ředitelkou z Dobrodíla.

A můžu se tím mýdlem umýt? O předsudcích vůči výrobkům ze sociálních podniků s Danou Drnovcovou, ředitelkou z Dobrodíla.

Obrázek epizody A můžu se tím mýdlem umýt? O předsudcích vůči výrobkům ze sociálních podniků s Danou Drnovcovou, ředitelkou z Dobrodíla.

Poslechněte si podcast

2. 7. 2024

27 min

O epizodě podcastu

Dobrodílo - sociální podnik, kde vznikají ručně vyráběná mýdla a tím dává skutečnou práci lidem, kteří by těžko hledali uplatnění jinde. Jaké výhody a nevýhody má sociální podnikání? Proč si lidé často myslí, že když je něco vyrobeno v sociálním podniku, bude to levné a možná i nekvalitní? A co obnáší zaměstnat 15 lidí se specifickými potřebami?  I tom si moderátorka Žaneta Slámová povídala s Danou Drnovcovou, ředitelkou sociálního podniku Dobro dílo.



Popis podcastu

Dobro skladem! Podcast, ve kterém moderátorky a zakladatelky neziskové organizace Fandi mámám Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová probírají do hloubky témata kolem nezisku, o kterých se často nemluví. V rozhovorech s konkrétní člověkem, kterému neziskovka pomáhá, a se zástupcem/zástupkyní z pomáhající organizace nahlíží pod pokličku známých i méně známých dobročinných projektů. Odlehčenou formou a na konkrétních lidských příbězích představují, jak fungují neziskové organizace a kolik práce i peněz stojí pomoc pro jednoho člověka. Moderátorky jsou zakladatelkami organizace Fandi mámám, která už od roku 2016 pomáhá samoživitelkám (www.fandimamam.cz). Mají tak zkušenosti z neziskového sektoru, a díky tomu se dokáží zeptat i na věci, které by člověka zvenčí možná nenapadly.