Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Online Plus: Mají WhatsApp a Signal skenovat vaše zprávy? Tohle sníží kvalitu demokracie a svobod, varuje Koubský

Český rozhlas - Digitální svět

Český rozhlas

Věda a technika

Online Plus: Mají WhatsApp a Signal skenovat vaše zprávy? Tohle sníží kvalitu demokracie a svobod, varuje Koubský

Obrázek epizody Online Plus: Mají WhatsApp a Signal skenovat vaše zprávy? Tohle sníží kvalitu demokracie a svobod, varuje Koubský

Poslechněte si podcast

13. 5. 2022

23 min

Evropská komise zveřejnila návrh nařízení na prevenci a boj se zneužíváním dětí. Podle něj by služby jako WhatsApp nebo Signal měly umožnit kontrolu zpráv uživatelů. Předkladatelé argumentují hlavně bojem proti dětské pornografii. O kontrolu obsahu by se staraly automatizované algoritmy. „Mělo by jít jak o známé materiály, které už dnes katalogizuje speciální registr, tak o aktivní detekci nových, dosud neznámých fotek či videí,“ vysvětluje David Slížek, šéf serveru Lupa.cz.

Všechno z tématu Digitální svět můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.