Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #08: Česko jako datová velmoc: Digitalizace mění energetiku, železnici i byznys

#08: Česko jako datová velmoc: Digitalizace mění energetiku, železnici i byznys

Obrázek epizody #08: Česko jako datová velmoc: Digitalizace mění energetiku, železnici i byznys

Poslechněte si podcast

26. 10. 2025

49 min

V dalším díle podcastu Digibuzz navazuje Jaromír Hanzal na letní diskuzi o digitální transformaci – tentokrát s jiným pohledem a hosty: Jozefem Šelepou, předsedou představenstva TTC Holding, a Petrem Nemethem, CEO datového startupu Dataddo.


Společně rozebírají, jak digitalizace mění energetiku a železnici, jak rostoucí objem dat formuje byznys a proč Česko patří mezi evropské lídry v datech a AI infrastruktuře.


Zaznívá též téma prediktivní údržby, bezpečnosti dat a role lidského faktoru v adopci nových technologií. Nechybí ani úvahy o tom, co brzdí inovace v Česku a proč je klíčové „méně byrokracie a víc inovací“.


Podcast AAVIT ve spolupráci s Datarunem.

https://aavit.cz/


Natočeno ve studiu Datarun! https://www.datarun.cz


📈 | ODEBÍREJTE NÁS!

https://www.youtube.com/@AAVIT1010/videos

https://www.youtube.com/@Datarun_cz


👀 | MĚJTE O VŠEM PŘEHLED:

https://www.instagram.com/datarun.cz/

https://x.com/dataruncz

https://www.facebook.com/datarun.media/

https://www.tiktok.com/@datarun_cz


🤠 | MODERÁTOR

JAROMÍR HANZAL: https://x.com/JaromirHanzal


🤝 | HOSTÉ

JOZEF ŠELEPA https://www.ttc.cz/podnikani-a-investice/

PETER NEMETH https://www.linkedin.com/in/petrnemeth/


#datarun #digibuzz #aavit #podcastcz

Popis podcastu

Evoluce, revoluce, nebo zatáčka do neznáma? Kam míří digitální ekonomika v Česku? Proč digitalizace není hrozba, ale příležitost, kterou musíme využít? Jak si vedeme v aplikovaných IT technologiích ve srovnání s Evropou a USA? Kde máme největší potenciál a jak podporujeme inovace a startupy? A který obor nejlépe odolává krizím, přináší nejvyšší mzdy a investuje do vývoje? Podcast DigiBuzz Jaromíra Hanzala z Asociace pro aplikovaný výzkum v IT otevírá klíčová témata – od inovací přes financování až po bludný kruh regulací. Poslouchejte a buďte u toho!