Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 7 – Duel Lohniský VS. Gálik: Souboj zakladatelů luxusních pánských krejčovství Le Premier a Galard

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

Pavel Šíma

Byznys

7 – Duel Lohniský VS. Gálik: Souboj zakladatelů luxusních pánských krejčovství Le Premier a Galard

Obrázek epizody 7 – Duel Lohniský VS. Gálik: Souboj zakladatelů luxusních pánských krejčovství Le Premier a Galard

Poslechněte si podcast

28. 9. 2017

4 hod 17 min

Jak to roztočiliGalard(do dvou let vyexitováno investiční skupině) aLe Premier(míří k obratu 100 milionů) a proč se jejich cesty ze stejných výchozích pozic vyvinuly zcela odlišně?

Dvourozhovor s foundry dvou pánských krejčovství, jejichž založení dělilo jen pár měsíců, dává nahlédnout do celé košilovo-oblekové branže a nabízí unikátní komparativní pohled na to, jak faktor různých osobnostních rysů zakladatelů může vyústit v úplně jiné firmy s úplně jinou cílovkou a přístupem k zákazníkům.

Dvourozhovor = dvounásobná nálož marketingových insightů.

Standa Gálik(zakladatel Galardu) prozradí:

 • Jak to rozjel s počátečním kapitálem 20 000 Kč; jak zpočátku provozoval obchod bez toho, aniž by reálně měl nějaké obchodní prostory; jak vybartroval úplně vše, co k podnikání potřeboval; a jak pověsil své vlastní obleky na výstavní figuríny – a.k.a. Jak udělat luxusně vypadající prodejnu s téměř nulovým budgetem?
 • Jak akvíroval své první zákazníky (hardsellem)?
 • Jak uplatnil spousty B2B postupů v B2C branži?
 • Jak vybartroval billboard na celý rok – a co všechno proboha ještě vybartroval. :)

Jako nemarketingový bonus si povíme jak vypadat jako úspěšný „zalovený“ chlap s pouhými pár kousky oblečení v šatníku a jako bonus číslo dva se dozvíte jak si stopnout letadlo.

Jakub Lohniský(zakladatel a CEO Le Premier) potom poví:

 • Jak doputoval od jednoho pražského krámku k otevírání poboček v polských obdhoďácích?
 • Jak je možné, že se hokejista, co není gay, vrhne úspěšně na svět módy a má apetit a náběh na dotažení samotného velkého pana Blažka? (Jakub už se dopracoval k celkovému počtu 20 000 zákazníků a ročně udělá 3 000 obleků a 10 000 košil na míru.)
 • Jak se dostal neznámý blogísek Muži v Česku na čtenost až 140 000 unikátů měsíčně?
 • Proč se Jakub rozhodl nevěnovat segmentu luxusní krejčoviny, ale raději zacílil na tu prémiovou (nápověda: mohou za to marže a objem)?
 • Jak si Le Premier v počátcích našel díru na trhu a odlišil se proti zavedné konkurenci pouze tím, že udělal preciznější výrobu a zrychlil dodávku obleků k zákazníkovi o několik týdnů?
 • Jak je to v začátcích fakt těžké. Jak musel Jakub prodat své těžce vydřené bávo, jak málem zkrachovali a byli v prvním roce zachráněn až vánočními poukazy.
 • Jak si Jakub zažil dva zásadní okamžiky zvratu v byznysu: první když mu konkurent řekl, že „Marketing ještě nikdy nikomu nic neprodal“, a druhý, když navštívil o několik řádů větší retailovou firmu v Dubaji.
 • Jaké všechny faily a slepé cestičky si vyšlapal: od multilevel marektingu po nafocení fotek s drahým modelem, které pak neměl kam umístit, když mu nezůstaly peníze na nákup médií.
 • Proč v zimě nenakupovat billboardy?
 • Jak se stalo, že má na více než tři čtvrtiny zákazníků e-mail i telefon (v pravdě nevídané číslo)?
 • Proč extrémně záleží na tom, jestli dáte zákazníkovi pětikorunu na záchod nebo mu pošlete šišku salámu?
 • A jakých pět marketingových P (pozor, opravdu říkám pět, ne tradiční čtyři) přivedlo Le Premier z nuly ke stomilionovému obratu?

Jako bonus si můžetestáhnout jedno číslo časopisu Muži v Česku(ukázka content marketingu Le Premier)zdarma.

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/duel