Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 6 – Pavel Šíma, autor DEMARKETINGu o novém bestselleru Na plné koule

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

Pavel Šíma

Byznys

,

Marketing

6 – Pavel Šíma, autor DEMARKETINGu o novém bestselleru Na plné koule

Obrázek epizody 6 – Pavel Šíma, autor DEMARKETINGu o novém bestselleru Na plné koule

Poslechněte si podcast

3. 5. 2017

1 hod 24 min

První speciální epizoda DEMARKETINGu. Tentokrát rozhovor s autorem DEMARKETINGu o nové knize Na plné koule , která se do týdne od spuštění stala bestsellerem , a spoustě dalších marketingových témat a fint:

  • J ak se dostat do televize? Tj. jak si získat a hlavně udržet zájem médií? Jak se připravit na své první vystoupení v televizi, aby si vás každý zapamatoval a aby vás tam zvali znovu a znovu.
  • Jak si z nuly vybudovat kredibilitu, autoritu potažmo značku, a by vás potenciální klienti začali brát vážně . A jakou uplatnit zkratku, aby vám cesta do médií nemusela trvat dva roky.
  • Jak moc se vám vyplatí budovat si osobní značku , topit stovky hodin v publikační činnosti, která negeneruje bezprostřední cash? A kolik stovek milionů v hodnotě vám to může za několik let přinést?
  • Dá se na napsání knihy vydělat? A pokud ne, k čemu vám to teda je? Co třeba udělat si z knihy lead generator pro další aktivity? A vyplatí se vám v knížce utopit půl milionu v obětovaných příležitostech?
  • Jak dostat knihu do distribuce? Jak ulovit nakladatele, který bude pracovat pro vás? A jak ho přimět si přečíst sedmistránkový e-mail.
  • Jak si vždy a v jakékoliv oblasti bezpečně najít místo na trhu tím, že budete úplně odlišní než veškerá konkurence?
  • Jak se v pozadí připravuje podcast DEMARKETING ?

--

Tutu epizodu vám přináší Smartlook.

Před třemi lety jsem byl na prezentaci futuristického analytického nástroje od IBM, který umožňoval v reálném čase nahrávat návštěvníky webu a pak se jako v kině dívat, na co klikají, jak vyplňují formuláře, u kterého kroku se zasekávají a podobně.

Tehdy to mělo auru zázračného toolu, za který se ale platily nekřesťanské prachy (konkrétně stovky tisíc či až přes milion korun). Navíc jste museli počkat, až vám ji přiletí prodat salesák v kravatě z Paříže.

Dneska můžete mít tu stejnou funkcionalitu za pár stovek korun měsíčně – nebo dokonce úplně zadarmo, k čemuž se dostaneme za chvilku – a pokud teď sednete k počítači, může vám nahrávání běžet do dvou minut na vašem webu. Nekecám!

Tahle zázračná technologie od českého startu-up Smartlook, ve kterém mimo jiné zainvestoval majitel celosvětově úspěšné firmy WebNode, nabrala do několika málo měsíců po spuštění 120 000 uživatelů po celém světě. To je 150 000 marketérů, kteří používají Smartlook k analýze miliard webových návštěv a k vymačkávání vyšších konverzních poměrů z webů.

Největší síla nástroje, jako je Smartlook, je samozřejmě na B2C webech s velkým trafficem, kde i malé zlepšení konverzního poměru může vydělat miliony.

Napadl mě ale i cool usecase pro B2B. Takže pozor: Kdykoliv nám přijde z webu poptávka, vyfiltruju si ve Smartlooku podle času odeslání a url s děkovací stránkou nahrávku konkrétní session, která vedla k poptávce. Vím tak do puntíku přesně, na jakou stránku a z jakého zdroje poptávající na web přišel, co si na něm četl a dokonce i to, co napsal do formuláře jako první, než to smazal a přepsal tím, co mi pak odeslal. K čemu je to dobré? Když vím, že si potenciální zákazník například četl před vyplněním formuláře blogpost o atribuci, vím přesně odkud vítr vane a kam směřovat otázky na prvním sales callu. Smartlook mi tím pádem zvyšuje šanci closnout deal.

A jestli vám to všechno ještě nezní dostatečně cool, tak tady je poslední věc. Ať už jste B2C nebo B2B, jako posluchači DEMARKETINGu můžete mít Smartlook na 30 dní úplně zdarma, když využijete url smartlook.com/demarketing. Stačí zadat e-mail, zkopírovat kousek kodu do webu, strčit popcorn do mikrovlnky a do dvou minut můžete sledovat první nahrávky.

Ještě jednou: tuto jedinečnou akci pro prvních sto registrovaných využijete na smartlook.com/demarketing.

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.naplnekoule.cz/kniha.