Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 5 – Lukáš Uhl, ex-CEO Dáme Jídlo o tom, jak zečtyřnásobil startup a jak se stát se jedničkou na trhu

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

Pavel Šíma

Byznys

5 – Lukáš Uhl, ex-CEO Dáme Jídlo o tom, jak zečtyřnásobil startup a jak se stát se jedničkou na trhu

Obrázek epizody 5 – Lukáš Uhl, ex-CEO Dáme Jídlo o tom, jak zečtyřnásobil startup a jak se stát se jedničkou na trhu

Poslechněte si podcast

6. 9. 2016

2 hod 50 min

Přišel,ztrojapůlnásobil,opanoval trh,přivedl k prodeji za několik set milionů a odešel do globálu. Tak by se dala stručně popsat dvouleté vedední českého start-upu Dáme jídlo Lukášem Uhlem.

Nejdřív dostal na starosti logistiku. Z party nerudných kurýrů v rezavých feliciích, kvůli kterým musel chodit do práce ozbrojený, udělal flotilu 200 příjemných a spolehlivých doručovatelů. Logistická část firmy se stala interně profitabilní a byla natolik jedinečná, že ji později chtěli zavádět do food-delivery startupů v celé Evropě.

Po tomto prvním úspěchu mu svěřili celou firmu. A Lukáš investory nezklamal.Za dva roky udělal ze 70 000 objednávek měsíčně 240 000.Zničil jedinou vážnou konkurenci Jídlo teď a zároveň firmu připravil na prodej globálnímu hráči Delivery hero, kam posléze odešel dělat ředitele celosvětové logistiky.

Jak tohle všechno zvládl za tři roky? Podle svých slov hlavně díky tvrdému řízení firmy skrze KPIčka a analytickým pohledem na byznys prostřednictvím analýzy kohort. A taky některými japonskými manažerskými praktikami, o které se s posluchači rád podělí.

Lukáš otevřeně vypráví o tom

  • jak vyřešil zdánlivě neřešitelné a nekonečně se vlekoucí problémy jednoduchým zavedením KPIček. Nasadil je na všech úrovních od pracovníků v depu po marketingového ředitele. A jaká KPIčka dostal on sám od investorů?
  • Jak dostal na nohy logistiku Dáme Jídlo a v čem je natolik unikátní?
  • Jak řídit investice v řádech milionů EURo s naprostým klidem a jistotou díky kohortní analýze zákazníků? A jaké nástroje na to používat?
  • O čem si píšou hladoví zákazníci na chatu se slečnami na zákaznické podpoře?
  • Proč je důležité mít diverzitu mezi restauracemi a hlavně neopomenout řízky?
  • Jak posuzovat úspěch marketingu? A které marketingové kanály a kampaně byly nejúspěšnější?
  • A proč by měl i CEO občas sednout na skútr a rozvážet polívky?

Protože je Lukáš i bývalý konzultant z McKinsey, dozvíte se jako bonus jak přijít na skutečný kořen každého firemního a byznysového problému pomocí metody 5 whys.

Nechybí ani rady pro začínající start-upisty a jedna must-read knížka.

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/uhl.