Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

Pavel Šíma

Byznys

2 - Roman Maco, marketingový ředitel KMPG o content marketingu a úspěšném ředitelování

Obrázek epizody 2 - Roman Maco, marketingový ředitel KMPG o content marketingu a úspěšném ředitelování

Poslechněte si podcast

8. 3. 2016

1 hod 17 min

Na České ceně za PR 2015 byl Roman Maco jednou z hlavních hvězd večera. Za dojemnou vánoční kampaň pro KPMG získal hned tři ocenění, z toho dvě speciální: zazískání srdce porotyaza odvahu jít proti proudu.

Skvělé kampaně ale nejsou to jediné, co Roman umí. Zvládá skvěle a opakovaně roli marketingového ředitele. Na této pozici působil v GE Money, České spořitelně, v Socialbakers a nyní v KPMG. Už v tom má poměrně rutinu a prozrazuje postupy a tipy, co vše se musí udělat, aby člověk na této pozici mohl být úspěšný.

Čili co jsou první věci, které se dělají po příchodu do nové firmy a jak si jako nový marketingový ředitel rychle získat podporu top managementu firmy? Jak přebudovat marketingový tým včetně toho, jaké to je propouštět lidi ze svého oddělení a jak správně na to? Proč uchazeči o zaměstnání v Romanově týmu musí jakou součást příjimacího pohovoru prezentovat před svými budoucími kolegy? Jaké marketingové lekce se Roman Maco naučil v Socialbakers od Honzy Řežába a jak může staletá globání firma KPMG profitovat z know-how mladého českého startupu?


Dále se s Romanem bavíme o tom, jak se dělá B2B content marketing, který generuje reálný byznys. Podíváme se pod pokličku Socialbakers i KPMG. Konkrétně uslyšíte, jak se dělá úspěšný firemní časopis, který přináší zobchodovatelné leady. Proč je lepší netajit své know-how, ale naopak ho dávat zdarma ven. Jak se prosřednictvím dobrého content marketingu vymanit z područí a libovůle tradičních médií. Jak se se svým obsahem lehce dostat k 12 000 předplatitelů Ekonomu. Nebo jak udělat knížku, kterou vám budou klienti i zaměstanci rvát z rukou po stovkách.

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/maco.

Popis podcastu

Nejposlouchanější český marketingový podcast a jediný český podcast doporučovaný časopisem FORBES servíruje rozhovory s hosty, kteří vás mají co naučit. Kritérium číslo 1: Něco velkého v českém marketingu dokázali. Kritérium číslo 2: Jsou ochotní a schopní rozberat své postupy na součástky. Konkrétně, prakticky, bez marketingového bullshitu. Autor podcastu Pavel Šíma, sám oceňovaný marketér a vystudovaný žurnalista, jde do hloubky. Trvá na odhalení byznysmodelu hostů. Nepustí je od mikrofonu, dokud jejich úspěch nerozloží na drobné a nesloží zpět do použitelného schématu, které můžete okamžitě začít replikovat. Pokud vás už nebaví hledat jehlu v kupce sena – něco inspirativního a použitelného v záplavě milionů irelevantních blogpostů, how-to článků, tweetů a FB postů – je na čase subscribnout si DEMARKETING a pustit si do uší pečlivě vybrané klenoty českého marketingu.