Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 1 – Jindřich Fáborský, zakladatel Marketing Festivalu o lesku a bídě českých i světových konferencí

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

Pavel Šíma

Byznys

1 – Jindřich Fáborský, zakladatel Marketing Festivalu o lesku a bídě českých i světových konferencí

Obrázek epizody 1 – Jindřich Fáborský, zakladatel Marketing Festivalu o lesku a bídě českých i světových konferencí

Poslechněte si podcast

7. 2. 2016

2 hod 18 min

Hostem prvního dílu není nikdo menší než Jindřich Fáborský, zakladatel a ředitel Marketing Festivalu. A taky čerstvý magazínem Fobres oceněná osobnost 30 pod 30. Člověk, který z nuly a čisté vášně uspořádal největší – a podle mnohých obsahově nejkvalitněší – online marketingovou konferenci v České republice.

V dnešním dílu se dozvíte, jak se to Jindorvi povedlo. Jak bez kontaktů, zkušeností a peněz vyprodal 1 000 vstupenek na konferenci, o které nikdo nikdy neslyšel. A navíc v Brně. Kdo kdy slyšel o něm? A nejenže ji vyprodal už tři roky po sobě, ale přivedl na ni taková jména jako Avinash Kaushik, Marty Neumeier, Neil Pattel, Larry Kim a další skvělé řečníky.

Jindra byl v rozhovoru velice velice otevřený. Uslyšíte story o ostravských směnkách, které zajistily financování prvního Festivalu. Dozvíte se, kolik milionů stojí takoví světoví řečníci, jaký obrat měly všechny tři ročníky Marketing Festivalu. Jak si Jidra dělal celostětový výzkum o tom, jak konferenci poskládat a proč považuje většinu konferencí za podvod – nebo jeho slovy ojeb – na účastníky.

Kromě Marketing Festivalu se probírají i jiná témata: nedávno se Jindra rozhodl pozvednou úroveň konferencí na světovém poli. V listopadu vyrazil na steč do Londýna a oznámil konání ambicizoní konfery s názvem PPC Tribe, která měla přinést poprvé na prkna řečníky, kteří běžně pracují s miliardou klíčových slov. Kupříkladu. Tentokrát si Jinda ukrojil poměrně velký krajíc a v prosinci musel celou akci zrušit. I o svém failu a ztrátě milionu a půl korun hovoří velmi otevřeně.

Bavíme se ale o mnoha dalších věcech. Takž uslyšíte například tři konkrétní techniky, jakými Jindra získává řečníky, kteří jsou nejlepší ve svém oboru, ale nikdo je nezná a nikdy ještě na žádné konferenci nemluvili. Dále třeba které české marketingové osobnosti Jindra uznává a doporučuje sledovat. Proč by měl marketing být koncesovaná živnost. Jak využívat osobní brand pro spouštění dalších a dalších úspěšných projektů a produktů. Nebo jestli je lepší po večerech psát na blog nebo pařit Counter Strike.

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/faborsky.