Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #BONUS: Petr Ludwig: Kritické myšlení - Jak lépe posuzovat informace a své myšlenky? (1. část - teorie)

DEEP TALKS [CZE]

Petr Ludwig

Společnost

,

Osobní rozvoj

#BONUS: Petr Ludwig: Kritické myšlení - Jak lépe posuzovat informace a své myšlenky? (1. část - teorie)

Obrázek epizody #BONUS: Petr Ludwig: Kritické myšlení - Jak lépe posuzovat informace a své myšlenky? (1. část - teorie)

Poslechněte si podcast

7. 3. 2021

58 min

Jak nepodléhat klamům našeho vlastního mozku? Jak zlepšit svoji argumentaci a práci s informacemi? Jak se naučit lépe rozhodovat ohledně svého života, zdraví, výchovy či práce?

Webinář se věnuje tomu, jak lépe využívat svůj mozek a jak nepodléhat jeho takzvaným kognitivním klamům (cognitive biases). Kritické myšlení pomáhá lidem dělat lepší rozhodnutí a dokáže odfiltrovat nekvalitní informace. V dnešním světě je právě práce s informacemi důležitou dovedností napříč obory – ať už jde o náš osobní život či práci. Na webináři se dozvíte, jak snižovat vlastní neobjektivitu a takzvaný Dunnig-Kruger efekt. Lepší znalosti pomáhají dělat lepší rozhodnutí.

Video verze na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=y16p-1k81vo

Popis podcastu

Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace, si do podcastu DEEP TALKS zve hosty, se kterými se baví o tématech jako jsou hodnoty, smysl práce/života a tom, co dělat pro lepší českou společnost...