Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody DEEP TALKS 17: Eduard Marek - 101letý pamětník, skaut a bývalý polický vězeň

DEEP TALKS [CZE]

Petr Ludwig

Vzdělání

,

Osobní rozvoj

,

Věda a technika

,

Společenské vědy

DEEP TALKS 17: Eduard Marek - 101letý pamětník, skaut a bývalý polický vězeň

Obrázek epizody DEEP TALKS 17: Eduard Marek - 101letý pamětník, skaut a bývalý polický vězeň

Poslechněte si podcast

2. 9. 2018

42 min

O epizodě podcastu

Tento díl je naprosto výjimečný. Pozval jsem si 101letého pana Eduarda Marka, skautským jménem Hroznýše.

Ročník 1917, takže pán je živoucí historie 20. století - zatčen Gestapem za pomoc Židům, jen zázrakem unikl koncentračnímu táboru, aktivně se účastnil pražského povstání 45', kde vyzbrojoval dobrovolníky mířící k Českému rozhlasu, v roce 48' se opět aktivně podílel na odboji, tentokrát proti komunistům, za což byl odsouzen na 10 let do uranových dolů, mimo jiné do Jáchymova. Propuštěn byl až po 7 letech. Celý život aktivní Skaut, který se významně podílel na obnově skautského hnutí krátce v roce 68', ale hlavně po roce 89'.

Opět jsme řešili smysl života či osobní hodnoty. Za mě neuvěřitelná čest moci s panem Markem rozhovor natočit. ❤️

Tento díl je naprosto výjimečný. Pozval jsem si 101letého pana Eduarda Marka, skautským jménem Hroznýše. Ročník 1917, takže pán je živoucí historie 20. století - zatčen Gestapem za pomoc Židům, jen zázrakem unikl koncentračnímu táboru, aktivně se účastnil pražského povstání 45', kde vyzbrojoval dobrovolníky mířící k Českému rozhlasu, v roce 48' se opět aktivně podílel na odboji, tentokrát proti komunistům, za což byl odsouzen na 10 let do uranových dolů, mimo jiné do Jáchymova. Propuštěn byl až po 7 letech. Celý život aktivní Skaut, který se významně podílel na obnově skautského hnutí krátce v roce 68', ale hlavně po roce 89'.

Opět jsme řešili smysl života či osobní hodnoty. Za mě neuvěřitelná čest moci s panem Markem rozhovor natočit. ❤️

Video rozhovor: https://www.youtube.com/watch?v=Vk4AkLASBs4

----

PODCAST DEEP TALKS

Petr Ludwig , autor knihy Konec prokrastinace , si do podcastu DEEP TALKS zve hosty, se kterými se baví o tématech jako jsou hodnoty, smysl práce/života a tom, co dělat pro lepší českou společnost.