
Jakým směrem se ubírá světový řád? Evropa musí být aktivnější a hledat nové partnery, říkají odborníci z FSV UK
Světový řád prochází v současnosti proměnou, která mění fungování mezinárodních institucí, vztahy mezi velmocemi i postavení Evropy. Její dopady se stále výrazněji projevují v bezpečnosti, ekonomice, využívání nových technologií i vesmírném soupeření. Jaké příležitosti z těchto změn plynou pro Evropskou unii i Českou republiku? Nejen o tom v nejnovější epizodě podcastu De Facto diskutovali Michal Parízek a Bohumil Doboš z Institutu politologických studií FSV UK.
Jaké nové příležitosti i rizika přináší komercializace vesmíru? Co mohou menší státy nabídnout ve světě, kterému dominují velmoci? Jakou budoucnost má Organizace spojených národů? Dozvíte se v podcastu.
Popis podcastu
Podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. Podcastem provází bývalá děkanka FSV UK Alice Němcová Tejkalová a student Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Marek Sedláček.
