
Akcie SpaceX? Koukáme na ně, asi je koupíme, i když to je nesmysl, říkají Semotan s Kejlou
Světem investic v posledních týdnech hýbala jediná věc: vstup SpaceX na burzu. V podstatě se tomu nedalo vyhnout. Nebo snad ano? „O tom IPO jsme vůbec neuvažovali. Když se na to podíváte čistě analytickým mozkem, je to prostě nesmysl. Teď se ale bude cena korigovat,“ prohlásil v nové epizodě podcastu Money Maker Hedge jeho pravidelný host Filip Kejla ze společnosti Next Wealth. A Michal Semotan ze skupiny J&T jej doplnil: „Člověk si tam kupuje budoucnost.“ A protože ani jeden z nich nechtějí stran budoucnosti nic podcenit, zvažují, že akcii s označením SPCX do svých portfolií přidají.
V rozhovoru se dále dozvíte:
🟢 Vstoupí jako první na burzu OpenAI nebo Anthropic?
🟢 Byl vstup české zbrojařské skupiny CSG na burzu unáhlený?
🟢 Schyluje se k zestátnení ČEZu?
🟢 A proč se investorům nelíbí chytré brýle od Snapchatu?
00:00:00 Začínáme
00:01:28 IPO SpaceX
00:08:14 Anthropic jako vítěz AI revoluce
00:13:24 Síla retailu
00:19:36 OpenAI nebo Anthropic?
00:30:49 Indexy a dluhopisy
00:38:05 Zestátnění ČEZu
00:40:39 CSG a Allwyn
00:49:33 Je Ferrari Luce krok vedle?
01:00:54 Nová éra Applu
01:03:17 Automobilky a Green Deal
