
Vzniká návrh na regulaci prodeje energetických nápojů dětem, Vojtěch ho podpořil
Článek redakce ČTK. Zatímco ministr zdravotnictví Adam Vojtěch regulaci energetických nápojů kvůli rizikům pro zdraví dětí schvaluje, ministr pro sport a prevenci Boris Šťastný v minulosti takové zásahy státu odmítal.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) podporuje zákaz prodeje energetických nápojů dětem do 16 let. Uvedl to dnes na sociální síti X. Pravidelně je podle něj konzumuje téměř 70 000 českých dětí ve věku 11 až 15 let. Ve Sněmovně podle něj vzniká návrh na tuto regulaci. Podporu všech stran vládní koalice ale zřejmě mít nebude, současný ministr pro sport, zdraví a prevenci Boris Šťastný (Motoristé) před rokem takové omezení na sociální síti X odmítl . Jeho aktuální vyjádření ČTK zjišťuje.
Celý článek čtěte zde .
- Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
- Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
- Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
- Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
