
Volit už od šestnácti? U voleb na radnice by to šlo, říkají experti
Článek Ondřeje Groha. V komunálních volbách mají hlasovat občané od 16 let, myslí si TOP 09. Její návrh ale vláda zamítla s několika výhradami. Politologové část z nich rozporují a naopak tvrdí, že jde o neškodnou cestu, jak do politiky zapojit mladé.
Rozhodovat o tom, kdo v obci hospodaří a vládne, mohou nyní jen lidé starší 18 let. To ale podle poslanců opoziční TOP 09 není správné. Ve Sněmovně proto pozvedli téma snížení volebního práva na hranici 16 let. Zavést ho chtějí už pro příští komunální volby v roce 2030.
Celý článek čtěte zde .
· Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
· Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
· Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
· Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
