
Vlak Českých drah v Německu zůstal stát s víc než 600 pasažéry a bez klimatizace
Článek redakce ČTK. Vlak na trase z Hamburku do Prahy nemohl kvůli poruše trakčního vedení způsobené sobotní bouřkou pokračovat v cestě a musel zastavit na severu Německa. Přes 600 cestujících tak zůstalo uvázlých v soupravě bez klimatizace.
Vlak Českých drah zůstal stát se zhruba 630 cestujícími a bez fungující klimatizace v braniborském okrese Prignitz na severu Německa. Podle agentury DPA se totiž souprava na trase z Hamburku do Prahy ocitla bez přívodu elektřiny v důsledku poškození trakčního vedení. Tři lidé s problémy s krevním oběhem byli ošetřeni v nemocnici. Jako první o incidentu informoval regionální list Märkische Allgemeine s tím, že jde o vlak Českých drah. Jejich mluvčí později upřesnil, že ačkoliv se jednalo o soupravu Českých drah, operátorem vlaku v Německu je tamní národní dopravce Deutsche Bahn (DB).
Celý článek čtěte zde .
- Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
- Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
- Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
- Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
