Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Šéf Mattoni: Daň ze slazených nápojů má jen vytáhnout z lidí peníze

Šéf Mattoni: Daň ze slazených nápojů má jen vytáhnout z lidí peníze

Obrázek epizody Šéf Mattoni: Daň ze slazených nápojů má jen vytáhnout z lidí peníze

Poslechněte si podcast

Dnes

3 min

Článek Zuzany Hodkové. Zavedení daně z cukru u nápojů je podle výrobců nápojů nespravedlivé, zbytečné a jde jen o další způsob, jak zdanit občany státu. Jak upozorňuje šéf Mattoni 1873 Alessandro Pasquale, sami výrobci už obsah cukru snížili.

Od prvního ledna 2025 platí na Slovensku daň na slazené nealkoholické nápoje a koncentráty obsahující přidaný cukr nebo umělá sladidla. Základní sazba daně je 0,15 euro za litr hotového nápoje. Po jejím zavedení u našich sousedů spotřeba sladkých nápojů klesla. Podle majitele společnosti Mattoni 1873 Alessandra Pasqualeho byl však tento pokles pouze krátkodobý.

Celý článek čtěte zde .

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky

Popis podcastu

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.